Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Výlety a akce ...

Výlety, víkendy, akce ... aneb co nevšedního podnikáme        

1.-8.8.2009  LETNÍ CAMP ve Slavětíně u Slavonic ... dovolená s MSC, letos už ve čtyřech 
FOTOGALERIE ... Camp 2009 MixLetošní camp se poprvé konal v Jižních Čechách ve Slavětíně u Slavonic. Toto krásné místo jsme už s Roníkem znali z víkendovek, ale pro Romču a Gerryho to byla premiéra. Ve Slavětíně jsme s kamarády prožili oddechový týden plný coursingu, obran, agility a výletů. Kluci se vyřádili, my jsme trochu vydechli po celoročním maratonu a po skvělé místní kuchyni jsme každý přibrali minimálně dvě kila :-)) ... MŇAM MŇAM !!
Mix foteček z relaxu na campu, pokoje ... prostě jen tak najdete v galerii, když kliknete na foto vlevo.
Během týdne jsme podnikli pár skvělých výletů. Mezi nejpopulárnější patří "průzkum" Slavonického podzemí. Roník je už ostřílený permoník a podzemím projde i se zavřenýma očima, pro Gerrču a Romana to bylo podzemí novinkou a moc se jim líbilo. A tady je PODZEMNÍ FOTOGALERIE.
Další nezapomenutelný výlet byl na výstavu samorostů ve Slavonicích. To Vám byla naprostá bomba a neskutečná nádhera. Nevěděli jsme, kam se dříve podívat a s otevřenou pusou žasli, co všechno dokáže příroda vytvořit. "Klobouk dolů pane sběrateli, máte doslova muzeum" ... FOTOGALERIE SAMOROSTŮ.
No a protože v létě nesmí chybět koupačka, vyrazili jsme jedno odpoledne k místímu rybníku společně s Marťou (Jujda se válel na pokoji ... on vodu moc nemusí :-) Roník a Gerry si s Romane výborně zaplavčili ... KOUPAČKOVÁ GALERIE.
Na campu nesměl chybět společný výlet, takže jsme s ostatními vyrazili na Řopík, kde jsme viděli zbytky starých válečných krytů. Během procházky jsme se odpojili od ostatních a s Lukášem a Bruk si udělali krásnou procházku lesem až ke zbytkům jedné z vesnic v lese (bylo to pár kamenů ... takže byste ani nepoznali, že někdy šlo o vesnici :-) FOTOGALERIE z výletu na ŘOPÍK.
 
FOTOGALERIE ... coursingové tréninkyNo a teď k hlavnímu programu letního campu :-) Největší sportovní aktivitou pro hafany byl samozřejmě coursing - 4 tréninky. Roník a Gerry jsou coursingoví šílenci a střapeček je jejich velká láska. Oba dva se při lovení střapečku vyblbnuli, prostřídali různé parťáky a taky si dali jedne běh společně. Dráhy byly výborně postavené, dlouhá a hodně náročné. Obsahovaly jak rovinky, vysokou trávu, kaluže, bahýnko ... no prostě to byly "terénní běhy" :-) Na dráze se sešlo hafo skvělých fotografů a tak máme coursing skvěle zdokumentovaný. Oba kluci mají překrásné fotogalerie !! Roníkovy fotečky ... klikni na běžící kluky vpravo. Gerryho coursingové řádění najde ZDE.
FOTOGALERIE ... tréninky obran RoníkDalší sportovní aktivitou byly 3 tréninky obran. Romča se stal "dvorním figurantem MSC campu" :-) Všichni pejskové, kteří se tréninku účastnili, byli skvělí a moc se snažili ... ať už to byli profíci, začátečníci a nebo štěňátka. Všichni projevili kořistnický pud a snažili se figuranta "obrat" o hadr, pešek a nebo rukáv :-) Roník se při obranách předvedl jako "správný zuřivý vořech" a jeho "trhačské" akce byly nepřekonatelné. Lítal vzduchem, držel naplnou papulku, hulákal na lesy ... a tvářil se jako světu znalý a nepřemožitelný obranář :-) Gerry byl taky moc šikovný a prima zakousal. Super fotogalerii Roníka trhače ... klikněte na foto vlevo. Gerryho obrany ZDE. Ostatní ZDE.
FOTOGALERIE ... agilityTřetí sportovní aktivitou bylo agility. Roník mě velice překvapil a z jeho výkonu jsem byla vážně nadšená. Po téměř roční pauze (bohužel už na agility není čas) se na parkuru předvedl jako velmi šikovný a nadšený hafan a od cvičitelky jsme dostali pochvalu. Ronímírek byl z agility úplně nadšený a makal jako šlak ... a hádejte, kdo mu to kazil ? ... no přeci já, jeho "nemotorná panička" :-)) Gerry si s Romanem taky zkusili pár skoček, áčko a tunel ... a chvilku trénování a jsou z nich taky "agiliťáci" :-))
 
Týden utekl jako voda a nám nezbylo nic jiného, než se rozloučit a vráti domů. Děkujeme všem, kteří jakýmkoliv dílem přispěli k naprosto pohodovému týdnu, děkujeme všem fotografům za dokumentaci ... bylo nám s váma prostě SUPER !!!
 
 
1.-3.5.2009  Prodloužený víkend v Jeseníkách - Česká Ves, ranč OREL
Na prodloužený víkend jsme se už všichni moc těšili. Páteční volno nám přišlo vhod a nemuseli nikam spěchat. Nacpali jsme hromadu věcí do Pažouta, kluci se uvelebili v kufru a hurááá do hor. Na ranč jsme dorazili před polednem, vyvenčili Roníka a Gerroška a kochali se naší krásnou dřevěnou chatičkou, kterou jsme měli jen pro sebe :-)  Kluci měli pro sebe celou postel. Fotogalerie z víkendu, klikni na kluky vpravo. 
Odpoledne byly v programu obrany, pejsků nebylo moc, ale Ti co si obrany zkusili, byli moc šikovní. Roník předvedl, jak zadrží figuranta "zuřivý vořech" a všem vyloudil úsměv na rtech. VIDEO z obran + FOTKY z obran. Páteční večer byl plný jídla a muziky (na ranči hrála "živá" kapela). Kolem 23 hodiny jsem šli do hajan, horský vzduch nás pořádně znavil a těšili se na sobotní coursingový závod.
Sobota patřila prohánění střapečku na dráze.
Moravskoslezský coursing - bodovací závod. Roník běžel své dva nejhezčí běhy v coursingové kariéře (86/95b .. celkem 181b), rychlý start, žádné velké nadbíhání, senzační kill se dvěma kontrmelci :-) ... toto "salto mortále" ho stálo sice jeden přední-spodní zoubek, vyrazil si ho v tom kotrmelci o náhubek.
V Moravskoslezském coursingové závodě získal Roník 1.místo v křížencích a když nás Barča volala při vyhlašování nejlepších nechrtů závodu na bednu, nemohla jsem tomu uvěřit ... ale ano, je to tak, Rony se stal 2. nejlepší nechrt závodu ! Fotogalerie ... klikni na Roníka vpravo.
Neděle byla oddechová, ráno jsem vyrazili na procházku a našlápli kluků stopu. Gerry i Roník vypracovali stopu moc hezky, pak se proběhli po lesní cestě, vykoupali v potůčku ... prostě nedělní pohodička. Po návratu z lesa jsme se pomalu nachystali na zpáteční cestu domů, pobalili všechny věci (Roníkovy trofeje se nám málem do Pažouta nevešly :-) a kolem 11 hodiny vyrazili.
Děkujeme MSC, za vydařený víkend a závod a všem přátelům za bezva společnost. Díky patří také všem fotografům, kteří během víkendu zachytili jak atmosféru na ranči, tak i sobotní závod :-). 
 
 

28.12.2008 - 2.1.2009  Silvestrovský týden na horách ... poslední akce v Rudné pod Pradědem       V neděli 28.12.2008 brzo ráno jsme vyrazili do Jeseníků na poslední akci MSC roku 2008. V Rudné na nás čekala bezva partička lidí a pestrý program (coursing, obrany, výlety a Silvestrovské "ejchuchu"). FOTOGALERIE ... obrany v Rudné.Během týdne si Roník třikrát zařádil na obranách s figurantem Rosťou Valíčkem. Pravda, sice ho při tom trošku studila ta jeho střapatá tlamička, ale i tak nezapomněl na to, že je "zuřivý vořech von Otrokovice". I ostatní "trhači" si obrany náležitě užili. Všechno máme skvěle zdokumentováno.       Klikněte na "obranáře" Roníka vpravo.

 

FOTOGALERIE ... coursingové tréninky v Rudné.

Další, pro čtyřnožce velmi milovanou částí programu byly coursingové tréninky na sněhu. Roník si zaběhal jak sólo běhy, tak i párové a hromadné běhy. Občas si zachytračil, někdy překvapil a nenadbíhal ... prostě si sněhové běhačky užil do posledního puntíku o čemž svědčí jeho výraz na zachycených fotografiích během coursingu a neméně pak v killu, kde si nezapomněl střapeček pořádně požužlat :-))
"Střapečková" fotogalerie se Vám otevře po kliknutí na fotku vlevo.
 
FOTOGALERIE ... výlet na Rejvíz 29.12.2008V pondění 29.12. odpoledne jsme společně vyrazili na "Mrazíkovou procházku" na Rejvíz - Mechová jezírka. Naskládali jsme se do aut (já a Roník jsme se nasáčkovali k "Dayovcům" :-) Na Rejvízu bylo nádherně, stromy a keře byly krásně zasněžené a namrzlé ... jako v zimní pohádce. Bezva jsme se prošli a taky pořádně vymrzli :-) Zpáteční cestu jsme s Roníkem "vyměnili taxi" a jeli s Peťou, Majkou a Beníkem. Cesta lesem byla tak trochu adrenalinová, protože v jednom dost prudkém kopci, kde nebyla posypaná cesta, nás auto svištící dolů nepustilo a my museli zastavit ... no a jak jinak ... už jsme se nerozjeli :-) Nu což, "vyhrnula jsem si s Majkou rukávy" a neposlušné autí jsme potlačily. Nakonec jsme dali raději "zpátečku", otočili fáro a vrátili se na sice delší, ale udržovanou cestou. "Mrazíkova fotogalerie" ... klikněte na malého "Mrazíka - Roníka" vpravo.
 
30.12.2008 za námi dorazili "Molčouenoušovci" (Dášenka, Michal, Ený a Molinka). Molinka si užívala v teplíčku na pokoji a Enča s Roníkem spolu řádili ve sněhu a chytali sněhové "balónky". Sněhové hrátky se zvířátky - FOTOGALERIE.
 
A je to tady ... 31.12.2008 SILVESTR. Dopoledne si chlupáči zařádili na dráze při lovení střapečku a odpoledne propuklo velké chystání "big žranice". Největší úspěch slavila čerstvě vyrobená česneková pomazánka ... na první pohled nic zvláštního, ale na první olíznutí doslova ďábelské dílo :-)) Ale co, česnek je přeci zdravý a asi nikomu nevadil, protože po těchto dokonalých česnekových jednohubkách, které zdobil kousek ananasu, se jen zapřášilo (a to jich bylo opravdu mraky). Kuchyňka penzionu se během pár minut změnila ve výrobnu jednohubek, chlebíčků, obložených talírů :-) Kolem 20h naplno propuklo hodování a popíjení libých moků všech druhů. Ovšem velkým trumfem byl šampus s mraženými malinami a jahodami ... MŇAM. Tak nějak jsme se propili a přožrali až k půlnoci, přivítali společně rok 2009, skoukli ohňostroj před penzionem a novoročně si "zaprskali" (samo že prskavkami :-). SILVESTROVSKÁ FOTOGALERIE.
 
Nový rok 2009 jsme zahájili krásnou dopolední procházkou v okolí Rudné pod Pradědem. Hafani se vylítali a páníčci nadýchali po Silvestrovském ejchuchu čerstvého vzduchu :-)) Novoroční procházka - FOTOGALERIE.
Po obědě se konal jednokolový coursing, kde jsme všichni pořádně vymrzli, protože sluníčko nám udělalo "pááápááá".
V pátek 2.1.2009 dopoledne si ještě Roník s kámoši zařádili na obranách, rozloučili jsme se a vyrazili domů. Co více dodat ... byl to prima týden a báječné zakončení roku s "osmičkou" na konci.
 
Díky MSC za organizace této akce, prima lidičkám za společnost a všem fotografům, kteří pro nás zmrzali na dráze, na obranách a procházkách (Alči, Mel, Gwen, Lidce, Evči, Novosadovým, Barči a Karlovi, Dayovcům, Beníkovcům ...)
 

FOTOGALERIE ... coursingové tréninky 15.-16.11.2008

14.-16.11.2008  Podzimní víkend v Rudné ... Slunečný víkend v Rudné pod Pradědem s MSC byla předposlední akce letošního roku. Z Otrokovic jsme vyrazili v pátek po obědě a těšili se na všechny známé tváře a chlupáče. V sobotu a v neděli se hafani vyřádili na dopoledním coursingu. Roník tentokrát kupodivu nechytračil a tak si na dráze pěkně máknul. V prním kole se mu podařilo na protilehlé straně střapeček chytit, tak jsem si mákla i já :-)) Jinak to byl moc prima trénink. Coursingová fotogalerii - klikni na fotku vpravo.

FOTOGALERIE ... obrany 15.11.2008

Sobotní odpoledne "malí i velcí trhači" vybili zbytek energie na oblíbených obranách. Roník obrany miluje a podle toho si to taky užívá. Se stejným nasazením jako střapeček "loví" kůžičku či peška a nejraději by si ulovil i figuranta :-)) Z očí mu kouká, jak velmi rád by ho štípnul tam, kde to zrovna nečeká ... je to prostě "zuřivý vořech". Fotogalerie z obran - klikni na fotku vlevo.
Sobotu večer zatímco hafani spokojeně chrupkali, páničci dole "rokovali" na valné hromadě MSC.

Po nedělním coursingovém tréninku jsme sbalili svých "pět švestek" a vydali se zpátky k domovu. FOTOGALERIE jen tak ... pár fotek z pokoje a hraní na hřišti před penzionem.

Za prima víkend díky MSC, které ho opět pro nás připravilo, Rosťovi za "obranářské" odpoledne a všem nekonkurenčním fotografům Janči - "Gwen", Mel, Evči ... 

 

19.-21.9.2008  Víkend v Jeseníkách ... "nezaprší a nezaprší"  
Ani pesimistická předpověď počasí nás neodradila od dalšího víkendu v Jeseníkách plného obran, coursingu a srandy a tak jsme s Roníkem v pátek po obědě nasedli do Pažoutka a vyrazili do hor. Po třech hodinách cesty jsme dorazili do Jeseníku, kde jsme se ubytovali v penzionu a vyrazili na ranč Orel. Pateční podvečer patřil obranám s Rosťou Valíčkem. Pejsků bylo sice méně, ale za to jeden "drak" vedle druhého. Večer začalo pršet a pršelo celou noc.FOTOGALERIE ... Mistrovství Slezska 2008 

V sobotu ráno to nevypadalo vůbec dobře a Mistrovství Slezska bylo ohroženo ... ale kdepak, coursingoví nadšenci jsou "blázni" a i přes "mrholení" (jak to nazvala naše "předsedkyně" Barča) se závod konal. všechno fungovalo skvěle a žádný pejsek se nezranil. Více o tom jak letošní Mistrák pojal Roník se dočtete v sekci sport. Fotogalerie z Mistrovství Slezka ... klikněte na foto vpravo.

FOTOGALERIE ... trénink obran

Po ukončení závodu a vyhlášení výsledků jsme se s Roníkem přesunuli za Rosťou a Axičkou na cvičák v Jeseníku, kde se v sobotu konaly závody v poslušnosti (jak vidno, kynologové nejsou normální lidi, protože normální člověk by v takovém počasí nevystrčil nos z baráku). Dorazili jsme v pravý čas, kdy se ještě chystal Sranda - cup, kterého se Roník mimo soutěž taky zúčastnil (trakař po předních mezi špalky, aport špekáčku ... no grando legrando :). Při vyhlašování vítězů závodu a sranda cupu jsme za účast dostali krásný diplom a mazali do teploučka na penzion. Ač jsem si myslela, že mám naprosto nejunavenějšího hafana, Roník mě přesvědčil o opaku a na penzionu si neodpustil své hračky pračky s malou Axulí :-) Jak Ti dva spolu o víkendu řádili najdete ve FOTOGALERII Rony & Axa.               V neděli ráno byly v programu další obrany, tentokrát už s hojnou účastí. Roník se vyřádil maximálně a musím říct, že držel kůži jak vzteklý :-))) Fotogalerie z obran se otevře po kliknutí na foto vlevo.                                 Po obranách jsme zajeli na oběd, posilnili se na cestu a vyrazili domů. I přes drsnější počasí jsme strávili moc hezký víkend a nezbývá než se těšit na další.

Díky MSC, které pro nás akce připravuje, díky Rosťovi za "kousačku", díky obětavým fotografům Janči - "Gwen", Janě a Martinovi - "Bruťákům" (... pár fotek jsem taky spáchala :-) a také díkas všem prima lidičkám, kteří nám dělali ty tři dny společnost.

2.-10.8.2008  CAMP v Rudné pod Pradědem ... skvělá dovolená mezi čtyřnožci  

FOTOGALERIE ... jak jsme válčili na pokoji

Dovolená v ohrožení ... Roník je den před odjezdem marod, ve čtvrtek v noci ho vezu na kliniku do Zlína, nemůže se hýbat, má velké křeče a tváří se jako hromádka neštěstí. Prochází kompletním vyšetřením (krev, moč), dostává injekci a čekáme co bude dál. Výsledky naštěstí naprosto o.k., UF... takže zase to jeho citlivé trávení, hladovka a následně dietka. Přiznávám, že tentokrát mě skutečně vyděsil. V pátek celý den leží a odpočívá. Sobota ráno, hurááá ... Roník je už veselejší a můžeme vyrazit do hor. Startujeme v 10 hodin a přesně v poledne parkujeme před Harmonií v Rudné ... báječná dovolená může začít :) Zdráhalovic rodinka už okupuje penzion a čeká na první účastníky. Půl hodinky po nás přijíždí na místo naši spolubydlící Marťa s Kentíkem a Monča s Arwen. Roník vesele vítá svého starého parťáka "Jujdu" a dělá cukrbliky na slečinku Arwen.               Jak si to ta naše čtyřnohá banda na pokoji užívala, válela se a lumpačila uvidíte, když kliknete na fotku vlevo.

FOTOGALERIE ... coursingové tréninky

Během týdne byly pro hafany připraveny tři coursingové tréninky - neděle, úterý a čtvrtek. Nepřekonatelná trojka voříšků - Roník, Ený a Molly brázdila "zuřivě" coursingové dráhy celý týden. Na tento sehraný "voříškovský tým" je radost se dívat ... "že bando ?" :-)) Pro ty kteří ještě neměli tu čest tuto čtyřnohou partičku vidět, malé přiblížení ... nikde nic, ale řevu jako v ZOO, pak se objeví tři rozesmáté tlamičky, které vlečou své paničky a pánečka k dráze. Při tom se zmítají a lítají vzduchem, kvílí, očiska vykulené, aby jim náhodou něco neuteklo :-) Na startu nejsou k udržení a ze střapečku oči nespustí ... jedním slovem "magoři" ! Jakmile se dá ten kus igelitu do pohybu, vzpínají se na zadních jak dostihoví koníci ... pak už jen GO a meteleskum bleskum ... huráááá na něj. V "killu" se o něj nepoperou, protože jsou to parťáci a vzorně se o svého igelitového miláška podělí. A co po nich zůstává v cíli ? Pidi mini kousky toho igelitového pokladu. Mezi coursingové šílence jsme přibrali další chlupáče ... malou Axu "Valíčkovic", dědulu Bůčka (ten to má jako správný pardál tak trochu na háku :) a taky ovčandu Kety. Axička je malá dračice a pronásledování střapečku se zakousnutím v cíli zvládla skvěle, Kety byla první kolo trochu nejistá, ale druhé mazala jako blesk ... no a Bůča, tomu se asi nejvíc líbilo, že jsem běžela a funěla s ním :-) Fotogalerie z coursingových tréninků se vám otevře při kliknutí na fotku vpravo.

FOTOGALERIE ... obranyVelmi oblíbenou částí programu letošního campu byly  obrany. Nášup obran proběhl v neděli, úterý a čtvrtek ... jak jinak než pod "taktovkou" Rosti Valíčka :-) Co říkáš Ronďále ? "No jasná páka Alči, jsem byl maximálně spokojený, dokonce se mi podařilo Valdu kousnout do ... zadnice :-), chachááá ... jsem přece správný "zuřivý vořech". Tak tak, obrany se letos obzvlášť vydařily. Pejsci se maximálně vyřádili a některým to dokonce pomohlo probudit chuť do pronásledování střapečku při coursingu. Mezi "kousače" přibyla spousta nováčků, kteří se zkušenými "obranáři" rozhodně nenechali zahanbit a na place to pořádně roztočili. Hadry, kůže, pešky, střapeček a občas i hafani různých plemen a velikosí lítali vzduchem :-). Znovu musím připomenout "bandu zuřivých vořechů Zlín-Otrokovice" ve složení Roník, Ený a Molly. Tahle trojka "srdcařů" je vážně pro každou srandu a když mají možnost se do něčeho zakousnout, jdou do toho naplno a z "plndla hrndla" :-). Fotogalerie Roníka obranáře a spol. se Vám otevře při kliknutí na fotku vlevo.

FOTOGALERIE ... výcvik poslušnosti

Pondělní TROJBOJ byl velmi náročný (běh s pejskem, jízda na kole, opičí dráha). My jsme se s Roníkem účastnili pouze poslední části a to "opičí dráhy", kterou jsme také společně s Marťou vymysleli. Kloubouk dolů před všemi co absolvovali celý závod ... pěkně jste si mákli.

Pondělní odpoledne byl v plánu výcvik poslušnosti, jelikož spousta pejsků byla dopoledním trojbojem zmordována a nebyla schopna cvičit, šli jsme si s Roníkem potrénovat se skupinkou pokročilých podle zkoušky BH. Tuto zkoušku máme v plánu zmáknout už dlooouho, ale nějak se nám nedaří ji napasovat do našeho našlapaného programu ... snad letos na podzim, kdo ví ? :-) Roník je šikula a cvičí hezky (teda, když nemá zrovna na práci důležitější věci), dokonce se na mě i občas koukne. Malá fotogalerie ... kliněte na foto vpravo.

FOTOGALERIE ... závody v tahuPáteční závody v tahu byly třešničkou na dortu v campových soutěžích. Pro soutěžící "tahouny" byly připraveny klády různých velikostí. Kdo kládu přetáhl z bodu A do bodu B, postupoval do dalšího kola, kde už byla připravena kláda poněkud větší a težší :) Pravda, když se postavil vedle Argentinské dogy třebas Roník ... jeho šance se zdály mizivé, ale chyba lávky ... nezapomeňte, že tento střapáč patří do party "zuřivých vořechů", kteří se probojovali až do posledního kola :) Nutno říci, že finální kládu, která byla 5x větší než Roník, Ený a Molly už táhli všichni tři ... takové malé trojspřeží. Když se podíváte do fotogalerie, pochopíte, že to pro ně byla velká výzva ... a rozhodně nezklamali :-) Foto, klikni vlevo.

FOTOGALERIE ... Mistrovství Moravy 2008

Sobota 9.8.2008 patřila Mistrovství Moravy v coursingu.
Na závody se sjelo přes 90 závodníků. Počasí nám přálo, bylo pod mrakem, žádný pařák ... sice nás trošku postrašila přeháňka, ale nakonec svítilo sluníčko. Obě dráhy byly necelých 800m dlouhé s přírodními překážkami. Roník běžel dva trojkové běhy s Ený a Jimmym. Mazal jak namydlený blesk a podařilo se mu vybojovat titul Mistr Moravy 2008.                   Více o závodě se dočtete v sekci sport. Fototogalerie ... klikněte na foto vpravo.

FOTOGALERIE ... "jen tak" (procházky, koupačky, řádění ...)Až na pár přeháněk se počasí celý týden vydařilo naprosto skvěle, takže jsme mimo program mohli chodit na procházky a užívat si volna, sluníčka, teploučka a pohodičky. Poflakovali jsme se po okolí, odpočívali ... tohle jsem už opravdu po maratonu v práci potřebovala. Roník řádil se svými čtyřnohými kamarády, lítal, skákal a potápěl se v nedalekém potůčku (... asi je to kříženec vydry a bobra :). Po večerech jsme grilovali "co ledničky daly", popíjeli a klábosili o tom psím světe (... no prdlí pejskaři se ani o ničem jiném bavit neumí). Byl to vážně skvělý relax a báječná týdenní dovolená, která bohužel utekla strašně rychle. Nezbývá už nic jiného než s úsměvem vzpomínat. V neděli jsme se sbalili, rozloučili s přáteli a vyrazili zpátky domů. Fotogalerie "jen tak" ... klikněte na fotku vlevo.

Děkujeme MSC, že pro nás připravilo super týden, všem kamarádům za prima společnost, všem fotografům za bomba fotky ( Alča, Marťa od CentaKatka od Lary, Sluníčkovi, Machovi, Peťa od Špeka, Janča a Martin od Bruta, Elfka, Verča od Jimmyho ) a už teď se těšíme na štěkanou příště !!!

31.5.-1.6.2008  Sluníčkový víkend v Jeseníkách   Konečně je tady konec května a tři dny volníčka a odpočinku od uspěchaného všedního života. V pátek v poledne vyrážíme z domu, testujeme novou trasu a odpoledne dorážíme v plné síle na ranč OREL na páteční coursingovou běhačku - FOTOGALERIE. Roník se nemůže dočkat svého milovaného střapečku, sluníčko svítí, prima nálada ... prostě paráda. V sobotu dopoledne se účastníme dalšího coursingové řádění - FOTOGALERIE ... Roník maže rychlostí blesku, řítí se z kopce a v druhém běhu v klopení zatáčky si pravděpodobně podvrtne prst na přední tlapce ... nedává to na sobě znát a mastí do cíle a poskakuje s uloveným střapečkem. Nožka ale pobolívá a tak začíná pajdat ... co se dá dělat, v neděli hraje roli "válečného invalidy" a se smutným kukučem sleduje na cvičáku v Jeseníku obrany. Ač neradi, odpoledne se musíme vydat domů ... a už teď se těšíme na další akcičku. Večer Roník poctivě leží a nechává si ledovat packu ... je to vzorný pacient, protože chce být brzo fit a zase "skákat přes kaluže". Děkujeme MSC za super zorganizované páteční i sobotní běhání, všem lidičkám za příjemnou společnost a samozřejmě všem fotografům za krásné fotky (Pes Jíra, Maruš, Jitka, Janča, Tom a Míša a Alča ..)

 

Fotogalerie ... víkendovka agility v Čebíně.11.-13.4.2008  Agility víkend v Čebíně ... kliknutím na obrázek se zobrazí fotky z víkendu. Víkendové agiliťácké řádění pod taktovkou Martiny Klimešové - AMONRA jsme ve zdraví přežili a musíme konstatovat, že to byla paráda. Počasí nám vyšlo, pořádně jsme si protáhli těla (Alča se občas vyválela v písku a já se jí pod vousy chechtal), zaběhali a zaskákali. Snad jsme pochytili i nějaké ty "zlepšováky" a dokážeme je v našem agilitění zrealizovat. V Čebíně se sešla moc prima partička lidiček a pejsků, takže máme na co vzpomínat a když nám to čas dovolí, určitě pojedem zase!

Alča s foto-asistentkou Květou napráskaly hromadu fotek (jako obvykle, že ano) Roníkova FOTOGALERIE. Taky se můžete kouknout na krátké video mé maličkosti ... aneb "slalomáře" ... VIDEO.

 

Víkendovka ve Slavětíně :o)14.-16.3.2008  Víkendovka ve Slavětíně u Slavonic AREÁL   První akce MSC v roce 2008 se konala v Jižních Čecháv ve Slavětíně. Přece jenom to máme docela daleko a tak jsme vyrazili už v pátek dopoledne a na "místo činu" dorazili po obědě. V klídečku se ubytovali, vybalili a těšili se na běhání. Pokoj jsme tentokrát okupovali společně se Sašou a jejími dvěma hafany (PRT Douglesem ... "Dagem" a 6.měsíční pudlí slečnou Kiki) ... malá "pokojová" FOTOGALERIE.   Počasí nebylo sice nic moc, ale nic nebránilo tomu, aby si hafani pořádně prohnali svůj milovaný střapeček, Roník odběhl dva běhy a byl spokojený. FOTOGALERIE   V sobotu ráno nás přivítalo sluníčko a tak jsme se těšili na skvělý program. Dopoledne trénink coursingu (Roník si zaběhal se svými parťačkami Molly a Ený a maximálně si to všichni tři užili). Po obědě jsme vyrazili do podzemí ve Slavonicích a odpoledne ještě na menší procházku v okolí zříceniny Landštejn ... no BOMBA program. Večer jsme byli pěkně ucapkaní, ale moc spokojení! Pestrá sobotní FOTOGALERIE     Víkend utekl a byla tady neděle. Venku trošku poprchalo, ale žádná katastrofa a tak všichni "běžci" vyrazili na dráhu, kde si naposledy prohnali střapeček a po obědě jsme se postupně loučili a rozjížděli domů. Coursingová a cestovní FOTOGALERIE   Děkujeme MSC a hlavně Barči za prima připravený víkend  .                           Velký dík patří také všem fotografům za báječné "los fotos", které jsme mohli zveřejnit v Roníkových fotogaleriích ... jmenovitě ... Alča, Pavla od Kačenky, Eliša a Dan, Danča+Jarda a Day, Šárka, Evča a Amon+Nio, Katka a Spice, Helča a Diaz, Jana a Matouš ... no a jako obvykle Jirkovi alias "Pes Jíra". Spoustu dalších fotek najdete na webíku MSC.

 

Silvestrovské řádění :o)27.12.2007 - 1.1.2008  Bombastický závěr roku 2007 s MSC  ... Tak takovou akci jsme si opravdu nemohli nechat ujít! Po vánočním žraní a válení jsme 27.12. po obědě společně s Cínovic tlupou vyrazili směr Rudná pod Pradědem a nemohli se dočkat, až uvidíme všechny známé i neznámé. Cesta proběhla hladce a odpoledne jsme si už užívali hor, jídla, pití a legrace. Barča opět nezklamala a přichystala program plný překvapení.           V pátek se pro všechny pejsky uspořádal coursingový trénink, který si všichni užívali. Já jsem si zaběhal s holkama Molčou a Enčou. Byli jsme fakt skvělá trojka, takoví malí rakeťáci. Odpoledne jsme šli na prochajdu a pak si páníčci dávali do trumpety (popíjel se naprosto neuvěřitelný svařák tety Mel, ta navařila velký kotlík, v kterém záhadně zmizel celý 0,5l rumu). Sobota byla trochu odpočinková, někteří se šli ven provětrat a někteří páníčci se váleli ve sněhu a stříleli po sobě ... prý se tomu říká paintball. Večer následovala pořádná ožíračka, prý se museli všichni promazat ... nebo namazat ? Sobotni FOTOGALERIE.                           V neděli pro nás "šéfová" připravila sněhový čtyřboj   ... ještě teď se chechtám, protože to byl opravdu mazec. Účastnilo se 9 pejsků a všichni jsme museli splnit čtyři disciplíny ...     1.) Tato disciplína byla nelehká ... páníčci nás museli na bobech přemístit tam a zpátky po hřišti u penzionu. To mohla opravdu vymyslet jenom Barča, psím kámošům se to moc nelíbilo a popravdě, když mi pod prdýlkou klouzaly boby, tak jsem z toho taky nebyl nadšen a chtěl jsem okamžitě prchnout. Nepovedlo se ... Alča mě pevně chňapla, zalehla, zavelela lehni a ani se nehni a po kolenách mě statečně odtlačila po celé trase ... první disciplínu jsme měli tedy splněnou na plný počet -10b.                                                                                           2.) U druhé disciplíny jsme si pěkně mákli. Pejsek s páníkem museli odtáhnout na bobech jedním směrem "zátěž" v podobě dětí - Laury a Kristiána a nazpět si závodníci museli dětičky i s boby vyměnit. My jsme při zpáteční cestě v zatáčce ztratili tu malou copatou princeznu a tak nám byly strženy 2 bodíky - celkem 8b.                                                                                                                                         3.) Další disciplína bylo houpání na zmrzlé houpačce (kam na to ta Barča chodí) a pak sprint a překonání pěti laveček ... no problema - 10b. 4.) Poslední disciplína se mi líbila, byla to prča a já se společně s Alčou vezl jako král. Každý musel svého protivníka i s pejskem odtáhnout na bobech danou trasou ... tu jízdu jsme si užívali a Dáša s Molčou si mákli, ale na oplátku jsme je zpátky svezli zas my za 10b.               A jak ten sněhový čtyřboj dopadl ? První byl Beník s plným počtem, druhá Molča a já jsem byl bronzový. Barča pro nás připravila ceny a krásné medaile MSC. Společně jsme se vyfotili ... bylo to moc prima dopoledne ... FOTOGALERIE.                                                 Odpoledne přijel figurant Rosťa a my si na place pořádně zaštěkali, zavrčeli a zakousali ... FOTOGALERIE.                                   Po setmění nás ještě čekala "stezka odvahy" ... taková bububu procházka při svíčkách. Pořádně utahaný jsem se večer zavrtal do pelíšku a chrupkal až do rána, zatímco dole v jídelně se páníčci připravovali a trénovali na Silvestra ... co ? No to se ani neptejte .                   Tak a je tu pondělí - SILVESTR. Ráno vykouklo sluníčko a den byl jako malovaný. MSC pro nás uspořádalo poslední běhačku v roce, která byla super závěrem letošní coursingové sezóny ... FOTOGALERIEVenku na sluníčku jsme strávili celé dopoledne ... FOTOGALERIE. Odpoledne se začala chystat žranice a pak se pilo, hodovalo, slavilo a řádilo ... prostě Silvestr jak má být ... FOTOGALERIE.             Na Nový rok ráno jsme se probudili žíví a celí ... u některých se o zdraví dalo pochybovat, ale za tu zábavu to stálo !! Během dopoledne jsme se sbalili a vyrazili domů. Byl to nádherný týden a už se těšíme na další akce v roce 2008 ...                                                                 Tímto celému týmu MSC děkujeme za skvěle připravený rok 2007 ! 

Bombastické fotečky, které jsou uveřejněné na našem webíku jsou z dílen těchto fotografů ... panička Alča, Petr, Barča a Karlos, Maruška, Danča a Jarda, Jana a Matouš, SluníčkoviGwen  ... DĚKUJEME !!!

16.-18.11.2007  Pohádkový víkend v Rudné pod Pradědem ... aneb sněhové radovánky 

Pohádkový víkend v Jeseníkách.

Huráááá ... jedeme do Rudné. Nakonec se podařilo a v pátek jsme společně s Renčou, Falou a Zdráhalovic rodinkou vyrazili směr Jeseníky. Moc jsme se těšili ... Alča byla umordovaná z práce a já jsem už dlouho neprohnal kamarády a milovaný střapeček. Jízda přes hory proběhla naprosto O.K., cesty byly až do Rudné krásné (silničáři mají jedničku). Po vystoupení z auta na mě čekalo velké překvápko v podobě sněhových závějí ... jupííííí, to bude žůžo. V klídečku jsme se vybalili a šli na první krátkou prochajdu zmapovat okolí, postupně se sjížděli kamarádi a v průběhu večera jsme byli v plném počtu. Slavilo se ... hodovalo, pilo ... hafani si hráli, prostě super náladička. Sobota byla věnována sportu. Dopoledne jsme si užívali my hafani a proháněli na dráze ve sněhu střapeček ... jak nám to šlo, jukněte do FOTOGALERIE. Odpoledne se Barča rozhodla zničit nás čtyřnožce, ale i naše páníčky a vymyslela bojovky na sněhu. Bylo to naprosto skvělé a všichni soutěžili jako o život a té legrace co jsme si užili .. no jéje. Napřed jsme jezdili na kololyžích, tahali boby, pak jsme sjížděli naprosto "rovný kopeček", bránili své pevnosti, kradli si sněhové koule a na závěr si dali sprintík do kopce ... na penzion jsme dorazili naprosto vyšťavení, ale s úsměvem na tvářích FOTOGALERIE.   Sobotní večer páníčci trávili ve společenské místnosti klábosením a popíjením všeho možného a my pesani jsme na pokojích zalezli do pelíšků, postelí, peřin a byli rádi, že můžeme v klídečku chrupkat a nabrat zase síly na nedělní běhačku ... FOTOGALERIE. A je tu neděle ... ach jo, den odjezdu ... než ale odjedeme, střapeček pořádně proženeme, to bylo naše psí motto ! Postupně jsme se všichni vystřídali na dráze a ulovili si toho svého igelitového miláčka. Já jsem si to užil naprosto luxusně a chichotal se pod vousy, jak jsem Fáčko v cíli přelstil a střapeček jí vyfouknul přímo pod nosem ... sorry Faluško, jsem se neudržel. Druhý běh sklidila ovace Alča, protože její rychlá ruka mě v cíli ulovila a jako rameno jeřábu přemístila vzduchem tak rychle, že jsme si s Garym ani nestihli na sebe v killu zahulákat. No jo, Alča má prostě ty své chvaty už opravdu vychytané. Však koukněte, že nekecám FOTOGALERIE.    Po běhání jsme šli s Alčou ještě na prochajdu a udělali pár zimních foteček, já jsem si pořádně zařádil v závějích, vypadal jsem jako sněhulák ... hory dovedou být v zimě drsné, ale taky překrásné. Na pár zimních foteček se můžete podívat tady ... FOTOGALERIE.             Čas odjezdu a loučení se neúprosně blížil a museli jsme Jeseníkům zamávat ... BYLO TO SUPER !!!

 Za organizaci víkendu patří velké poděkování Barči a Karlovi a celému týmu MSC, bez Vás bychom seděli doma a nudili se !!!          Za spoustu božích fotek děkuji své paničce Alči, Mel, Gwen, Petrovi, Tondovi, Cínovcům a Janě.

 

Fotogalerie ... společná prochajda na rozhlednu Brdo.4.11.2007  Nedělní výlet na rozhlednu Brdo ... aneb vyrazíme do přírody   Nedělní dopoledne jsme se rozhodli strávit s kamarády a vyrazili na nedalekou rozhlednu Brdo. Počasí nám vyšlo báječně, bylo teploučko (vzhledem k listopadu ... luxus) a sluníčko na nás taky vykukovalo. Nakonec na Bunč dorazilo 14 psích kámošů a kámošek a moje maličkost. Byl jsem moc rád, že jsme je s Alčou zase po dlouhé době viděli. Do našich řad přibyli také dva malošci (stafbulí slečna Bubu a malošek howavart Karo). Ty jo ... Ti vám měli energie, pořád poskakovali, prali se ... prostě správná mrňata. Tlupa 15-ti poletujících čtyřnožců, budila u kolem svištících kolařů údiv ... někteří měli co dělat, aby neskončili v příkopě a neprskali hlínu s listím. Všichni jsme si to maximálně užili, protáhli si těla, pánečci a paničky si spolu pokecali a taky jsme si nezapomněli pořádně zabahnit podvozky, někteří měli z bahýnka i kabát ... A jak to byl báječný relax můžete kuknout na fotečky, když kliknete vlevo na rozhlednu.

27.-30.9.2007  Relaxační víkend v horách ... aneb trochu adrenalinu neuškodí    Adrenalin park - lanové centrum 

Dlouho očekávaný prodloužený víkedník jsme se rozhodli strávit ve společnosti coursingových nadšenců v Jeseníkách na Ranči Orel v České Vsi. Předpověď počasí byla děsivá, ale ani to nás nemohlo otrávit! Cestou necestou jsme se ve čtvrtek 27.9. vydali po našich ucpaných silnicích směr Jeseníky a po 4 hodinách konečně dorazili na místo! Alča skuhrala, že ji bolí prdelka, mamču zase celé tělo ... jenom já jsem byl spokojený ... chrněl jsem celou cestu, rozvalený na zadním sedadle . Na ranči na nás čekal krásný dřevěný srub, vyházeli jsme všechno z auta a šli si dát do saloonu pivko. Já jsem pozdravil všechny čtyřnohé kámoše, Alča plkala s dvounožci, prostě pohodička. Naši spolubydlící "Beníkovci" se motali někde v horách a na ranč dorazili až kolem půlnoci. To už jsem já byl šéf našeho srubu a chtěl jsem je všechny po příjezdu sežrat! Co nás mají co v noci otravovat ... no ne? Alča mi to okamžitě zatrhla a dala mi na prdel ... jsem se urazil a zachumlal do pelíšku a vylezl až ráno. Pár foteček z ranče ... FOTOGALERIE

V pátek 28.9. měl proběhnout coursingový závod - Mistrovství Slezska, bohužel po 9 hodině začalo vydatně pršet a tak v průběhu prvního kola byl závod zrušen a po hlasování přesunut na neděli 30.9. Bylo to rozumné rozhodnutí, protože my bláznivý čtyřnožci bychom si mohli rozbít tlaminy ... já osobně bych v zápalu boje sebou určitě pěkně fláknul a jel po čumáku až k těm dvěma slaměným panákům u vjezdu na ranč! Pršelo a pršelo a tak jsme se pěkně usádlili v teplíčku v saloonu a dali si baštu. Po obědě se obloha začala trhat a vysvitlo sluníčko ... hurááááá ... honem ven! Atrakce v Adrenalin parku oschnuly a tak se Alča rozhodla zažít trošku vzrůša. Nakšírovali ji do podivného postroje, nasadili na hlavu blembák a ona jako opička lezla po horolezecké stěně. Já a mamča jsme na ni koukali a byli rádi, že máme pevnou půdu pod nohama. Musím říct, že jí to šlo napoprvé fakt dobře a nahoře byla za chviličku. Pak nám zamávala z lanovky a sesvištěla po laně do lesíka ... já jsem to už nevydržel a utíkal jí honem naproti, byla pěkně vychechtaná ... a hulákala, že je to naprosto božíííí !!!              Pár fotek Alči horolezce ... FOTOGALERIE

Sobota 29.9. byla v duchu sportovním a plná vzrůša. Počasí bylo prima, sluníčko vykukovalo ... hlavně ať neprší!! Dopoledne za námi přijel figurant Rosťa ... "jé to je zase ten prima strejda, na kterého můžu pouštět hrůzu", řekl jsem si. Naběhli jsme do pískové arény ... vrčeli, štěkali, kousali a skákali, přetahovali se o kůže a pešky. To bylo něco pro mě. Vyřádil jsem se maximálně, koukněte ... FOTOGALERIE   Sobotní odpoledne patřilo zase adrenalinu a páníčci se rozprchli po Adrenalin parku na lanové centrum, stěnu, obří houpačku, terénní 4kolky, lukostřelbu ... Zatím co šla mamča na houbičky (příště si vezme asi kosu) a já se vyvaloval na posteli v chatce a odpočíval po obranách, Alča si dodala odvahy a rozhodla se pro "malý jumping" na obří houpačce. Prý to byl mazec a zapomněla i ječet ... hihihi  ... FOTOGALERIE Večer měla Barča připravenu takovou malou třešničku v podobě stezky odvahy ... Ti co se víkendovky účastnili loni, věděli do čeho jdou ... a poťouchle se usmívali. Tma jako v ranci, jen malé světýlka v lese. Alča spoléhala na to, že já ostřílený borec ji provedu lesem suchou nohou ... Přišla na nás řada a vyrazili jsme, byl jsem na postroji a Alča si vodítko přivázala kolem pasu a pořád hudrovala "stopa" ... tak jsem nasadil čumák na zem a valil po stopičce předchozí fenečky ... to mi šlo dokonale. Prokličkoval jsem mezi kalužemi. Jediné co mi udělalo čáru přes rozpočet byl blesk od foťáku"Psa Jíry" ... to jsem pak fakt pár vteřin viděl velké kulové. Na nebezpečných usecích byly "stráže" a posvítily nám pod nohy ... jinak by mnozí skončili v potoce, maliní či nosem v hlíně. Do cíle všichni dorazili celí a s úsměvem!

Je tu neděle 30.9. a přesunuté MISTROVSTVÍ SLEZSKA. Vše jde podle plánu a počasí nám přeje ... více najdete v sekci sport .         Po vyhlášení výsledků jsme dobalili, rozloučili se s přáteli, naposledy zamávali a vyrazili domů. Zase to byl moc hezky strávený víkend!

 Za spoustu fotografií z víkendu děkujeme Mel, Gwen a Psovi Jírovi ... jste opravdu borci !!!

 

4.-11.8.2007  COURSING CAMP ... aneb jak provětrat plíce v Jeseníkách ..."Báječná dovolená"

Tak a je to tady ... dlouho očekávaný týden v Jeseníkách, konkrétně v Rudné pod Pradědem. Panička Alča mi slíbila, že to bude prima dovča s čtyřnohýma kámošema a já se na ni opravdu těšil. Už v pátek jsem byl nervózní a "pomáhal" Alči balit ... nějak se jí nelíbilo, že jsem přemisťoval věci z ložnice do chodby a opačně a tak mě zahnala do pelíšku ... chjo, vždyť já chtěl jenom pomoct. Nemohl jsem se dočkat rána a stepoval jsem už kolem 6 hodiny u dveří . "V plné polní" jsem v 9 hodin vyrazili, cesta probíhala hladce a za dvě hoďky jsme byli na místě. Penzionek Harmonie už dokonale znám a tak jsem tam byl jako doma. V klídečku jsme se ubytovali, já vybalil pelíšek a všem spolubydlícím se chlubil svou plyšovou kočičkou. Pokojík s námi obývali teta Marťa s Jujáčkem (RR Kentík alias Cent), Janča s Biskouškem (whippet) a Natálka, jejíž bílá argentinská banda chrněla na chodbě v klecích.   FOTOGALERIE

4.8.2007  SOBOTA  Po vybalení jsme si dali něco na zub a vyrazili na dráhu, kde se od 14 hodin běhal trénink coursingu ... hurááááá ... spousta kamarádů a lidiček ... a můj milovaný kamarád střapeček. Radostně jsem si poskakoval a prozpěvoval (no já si zpíval, ale Alča říkala, že kvílím). První běh jsem běžel s whippetem Biskitkem ... ty jo, to byl mazec. Ikdyž mi říkají střela, chrtím nohám nemůžu stačit ... bojoval jsem ale velmi statečně a mazal jako namydlený blesk. Do cíle jsem si to trošku střihnul ... hihi ... a střapeček byl můj !!

Druhý běh jsem si dal s milou RR holkou a skvěle jsme si ho oba užili.   FOTOGALERIE

5.8.2007 NEDĚLE  Nedělní dopoledne jsme se museli chovat jako poslušní vzorňáci, protože bylo v duchu výcviku. Já "zkušený pardál" jsem byl ve skupině pro pokročilé a zopáknul si cviky ze zkoušky ZPU1, šlo mi to moc dobře ... Alča byla na mě hrdá ... hihi ... aspoň se tak tvářila. Po obídku jsem si dal šlofíka a těšil se na odpolední obrany ... hurááá ... přijede nějakej strejda, na kterého budu moct pouštět hrůzu, hulákat a zubit se, prostě se chovat jako "zuřivý vořech". A dočkal jsem se !! Strejda figurant - Rosťa byl velký sympaťák a s námi hafany to skvěle uměl! "Hulákal jsem, zuřil ... obrany jsem si fakt užil" ! Byl jsem prý malý neuvěřitelně nezničitelný cvrček! Alča chudák málem na place nechala hlas, jak mě povzbuzovala a chválila. Obrany nás utahaly oba, já jsem se šel natáhnout do pelíšku a Alča si šla dát grilované masíčko ... potvůrka, ani mi nepřinesla ochutnat.   FOTOGALERIE

6.8.2007  PONDĚLÍ  V pondělí ráno nás přivítalo sluníčko a druhý trénink coursingu mohl začít. Natěšeně jsem si vykračoval k dráze a už z dálky slyšel radostný štěkot svých kámošů ... a hele parťák Beník je tam, paráda! Alča pokecala s tetou Andy a já si ležel ve stínku a čekal až se ozve hlas tety Barči a zavolá mě na start. První běh jsem běžel zase s RR slečnou a mazal jsem jako malý ďáblík. Do druhého kola nás nastoupilo 5 ... 4 parsonci a já ... byli jsme prostě 5* . To byl mazec ... na startu nebylo slyšet vlastního slova, jak jsme hulákali a těšili se ... a pak "GO" a naše pětka vyrazila ... meteleskum bleskum, fakt nádhera! Protože sluníčko peklo a všichni jsme byli opravdu unavení, odpolední   3-boj se zrušil. Po obídku jsme si pořádně odpočinuli a odpoledne vyrazili s Jujdou a Biskoušem na prochajdu po okolí ...                               V Jeseníkách je opravdu nádherně!    FOTOGALERIE

7.8.2007  ÚTERÝ  Vyspaní do růžova jsme v úterý dopoledne absolvovali další výcvik poslušnosti ... komorní partičku ve složení Sorbon (výmarský ohař), Maggie (RR), Betynka (kříženec) a moje maličkost vedla při poslušnosti Alča. Parádně jsem si pocvičili a pro osvěžení se očvachtali v potůčku. Po obědě se přihnaly černé mraky a bouřka, takže výlet na Rejvíz byl zrušen.  K večeru jsme se vydali na lovecký výcvik ... já jsem šel spíš na čumendu. Byl jsem zvědavý na lištičku. Mezi námi byli i zkušení aportéři a předvedli jak se nosí králík, kachna či bažant ... lištičku do papulí vzíti nikdo dobrovolně nechtěl . Já, aby se neřeklo, jsem podal paničce aspoň ocas bažanta a nezapomněl jsem si u toho zabrblat ...   FOTOGALERIE

8.8.2007  STŘEDA  Středeční dopoledne ... aneb ... hurá na střapeček, v pořadí už třetí coursingový trénink. Sluníčko se na nás usmívalo, nadšeným pejskům to však nevadilo ... První běh jsem nastoupil na start s křížencem pitbulteriéra Garym. Sice jsem byl proti němu střízlík, ale myslím, že rychlost našich tlapek je vyrovnaná. Běželi jsme moc pěkně a v cíli nás paničky včas odlovily ... já jem zase vyletěl do vzduchu (prostě na postroji se mnou panička manipuluje jak s nákupní taškou ... hihi). Druhý běh jsem běžel se svou kámoškou Falou ... na startu jsme se pozdravili a Fáčko už koukalo, jak si to zkrátí ... a chyba lávky, Karlos nás pěkně vypekl, střapeček nám zastavil a my museli hledat. No já jsem hledal a čmuchal ... Fáčko kolem mě poskakovalo ... potvůrka vyčůraná, Alča se chudák poklusem musela vydat za námi a střapeček, který byl špatně vidět nám ukázala ... v tu ránu jsme s Fáčkem vystřelili a do cíle oba v cukuletu dorazili . Po příjemném poledním odpočinku nás čekalo opět radostné dovádění se strejdou Rosťou ... na odpoledním programu byly obrany ... hučení, vrčení, pranice a tahanice. Večer jsem padl do pelíšku a vylezl až ráno ... byl to náročný, ale parádní den.   FOTOGALERIE

9.-10.8.2007  ČTVRTEK + PÁTEK  Pro mě byl čtvrtek a pátek dnem flákacím a odpočinkovým. Vyvaloval jsem se na pokoji s Jujáčkem ... prostě si užíval zaslouženého volna. Ve čtvrtek se totiž konaly zkoušky v poslušnosti ZZO a v pátek ZOP, jelikož já již tyto zkoušky mám na kontě, mohl jsem se flákat a panička se šla koukat. Pár slov pro psí kámoše, kteří zkoušky skládali ... "bando jedna zdechlá ... takhle se poslouchá? ... sorry, jsem se nějak rozohnil ... si děláte legraci?" No u některých přimhouřím oči, kromě nějakých chybek či nedotažených cviků to šlo, ale ten zbytek ... máte opravdu co dohánět, věřím, že se nad sebou zamyslíte, jste přece šikovní a chytří hafani, tak pro příště "tváříme se radostně" a neflákáme se! Musím říct, že páni rozhodčí měli nad hlavami svatozář, na očích zamlžené potápěčské brejle a byli oba opravdu moooooc hodní a bodíky si u některých cucali z prstů ... Nu což, věřím, že se polepšíte a na další zkoušky se vzorně připravíte!!               Ve čtvrtek na večír jsme ještě vyrazili s Jujáčkem a Dakotou (argentinská doga) pocvičit čumáčky na stopy.  FOTOGALERIE    V pátek po první části ZOP jsme naskočili s tetou Marťou a Jujdou do auta a vydali se na Rejvíz k mechovým jezírkům.   Bylo tak krásně. Paničky se nad krásou přírody rozplývaly, Kentík si spokojeně vykračoval a já sbíral šištičky.  K večeru vyrazili dva nadšenci (Sorbon a Tija) na lovečák ... já jsem dělal "asistenta" a Jujáček si piloval aport "dravé zvěře" ... měli jste vidět ty jeho ksichtíky, když musel vzít do papule lištičku ... Alča vše poctivě dokumentovala. Jakmile jsem se nabaštil a hupsnul do pelíčku, Alča se vypařila ven z pokoje a klábosila do půlnoci s dvounožci u ořechovice ... jojo ... poslední večer ... týden utekl jako voda .   FOTOGALERIE

11.8.2007 SOBOTA  Máme sbaleno a můžeme vyrazit na poslední běhačku coursingu. Ach jo, pomalu se loučím se psími kamarády, tetami a strýci ... a taky se budu muset rozhočit s "igeliťáčkem". Než mu však dám "pápá" ... pořádně mu to nandám. První běh jsme šli na start s Jujdou. Jujáčka střapeček moc netankuje a tak zůstal na startě, já bez náhubku jsem se řítil střemhlav celou dráhu, před poslední zatáčkou jsem už byl střapečku v patách a hopláááá ... držím ho a nepustím. Strejda Karlos si toho nějak nevšimnul a já pěvně zakousnutý jsem svištel po zádech a v kotrmelcích dobrých 10 metrů ... Ti co to viděli si ťukali na čelo a s úsměvem mě nazvali sebevrahem! Panička byla chvilku zelená, ale jak viděla, že jsem vyskočil a vesele se střapečkem v tlamině tancoval ... vydechla a prchala pro mě . Druhý běh jsem si dal s Trinity (americký stafordšírský teriér). Nemohl jsem diváky ochudit o trochu adrenalinu a opět jsem sebou v zápalu boje fláknul o zem ... po dvou kotrmelcích jsem byl zase na nohách a mazal dál. Naposledy jsem si v cíli požužlinkal miláška a unavený, ale nesmírně spokojený odcházel k penzionu a vydal se na cestu k domovu ...   FOTOGALERIE

 Velký dík patří organizátorům campu - Barči a Karlovi za čas, který pro lidičky a pejsky obětují, Marti za profi výcvikové lekce, Janči a Natálce za společnost na pokoji ... a všem skvělým lidičkám, kteří týden trávili s námi. Také velký dík všem fotografům (speciálně Lukášovi a Mel), kteří celý týden pečlivě dokumentovali dění kolem campu a zachytili tu báječnou atmosféru! Díky, že můžeme vaše fota zveřejnit na webu. Máme Vás všechny rádi a těšíme se brzy ... AHOOOOOOOOOJ

Zážitky dalších účastníků, články a spoustu fotek můžete najít na webíku MSC .

 

14.-15.7.2007  Víkend v Kvasicích a procházka v okolí Bunče ... aneb jak se má voříšek       O víkendu měl být pěkný pařák ... v paneláku je to nuda a tak jsme vyrazili s Alčou na chaloupku do Kvasic. Celou sobotu jsme lenošili a baštili dobrůtky, které nám ugriloval taťulda ... prostě veget. Já jsem se vyvaloval chvilku na sluníčku, pak zase ve stínu ... celá zahrádka byla moje. Když mi bylo horko, naložil jsem se do svého "malého modrého bazénku". V neděli jsme se vydali na prochajdu v okolí Bunče s dobře známou psí bandou ve složení: moje maličkost, Fala, Natálka, Molly, Ený, Alex a Pepee ... prostě 7 statečných. Trasa měla kolem 10 km a musím říct, že jsme byli fakt ucapkaní. Naštěstí velká část vedla lesem a ve stínu, takže jsme se neuvařili. Cestou jsme narazili na dvě studánky ... ty jsem si opravdu vychutnal a taky na pár mega kaluží, které si pro změnu vychutnali Fáčko a Alda. Zpátky na Bunč jsme docupkali zmožení, uvaření, ale spokojení. Celou cestu se páníčci těšili na zmrzlinu a místí hospůdka je nezklamala. Po krátkém odpočinku jsme nasedli do aut a rozjeli se domů ... já zpátky do Kvasic, kde na mě čekala čvachtačka ...                     Alča vyblejskla pár fotek ... koukněte ... Fotogalerie - Víkend v Kvasicích + Bunč  

 

17.6.2007  Společná prochajda ... aneb jak si užít prima neděli                                                            Po delší době jsme vyrazili na společnou prochajdu. Byla to komornější akcička ve složení 14 hafanů a 16 lidiček. Musím říct, že jsme byli opravdu pohodová partička ! Sraz byl v 10 hodin v Bělově, trasa vedla přes louky a lesy směrek k Nové Dědině a pak směrem na Žlutavy. Tam nás čekaly steakové hody ... mňam ! Časově to Barča naplánovala skvěle, rezervačku jsme měli na 13 hodin a těsně po jedné taky na místo dorazili. Pejsci se vyvalili do stínu a odpočívali. My jsme do sebe tlačili grilované kuřecí steaky, hranolky, saláty a palačinky. Popíjeli kofču a pivko ... prostě nám bylo moc fajn. Musím říct, že jediné naše štěstí bylo, že cesta k autům už vedla jenom z kopečku ... protože ty naplněná břicha bychom asi do kopce nevynesli. Po příjemné přestávce jsme vyrazili k autům a pár nadšenců si jelo ještě zaplavčit na Štěrkáč. Jedním slovem ... neděle byla jedna velká PARÁDA !!! ... a tady je pár foteček ...  Fotogalerie - společná prochajda    
27.5.2007  Výlet do ZOO v Olomouci ...  aneb jak mě málem ukradly opičky                 Bylo prima nedělní ráno, sluníčko se schovávalo pod mrakem ... den jako dělaný na nějaký výletík. Po obědě jsme nabrali  mé lidské kámoše, paniččina brašouna Peťu a  kámošku Romču a vyrazili směr Olomouc ... cíl Svatý Kopeček ... ZOO. Už jsem tam párkrát byl, takže jsem se moc těšil na všechna zvířátka. V klídečku jsme se procházeli a já jsem nakukoval do všech klecí. Nejvíc mě zajímal lev ... ale přiznávám, trochu jsem se bál, přece jenom by si mě tento obr lehce dal ke snačince. Ke konci jsme se zastavili u malých opiček ... a tak jsem dostal málem infarkt, protože jedna mě chytla pod sklem za nožičku ... uaaaa ... pomoooc. Uf uf .. měl jsem namále. Odpoledne uteklo jako voda a my se spokojení a unavení vraceli domů ... byl to prima den. Kdo se chcete do ZOO podívat ... zoo.olomouc.com                   A jak jsme si to tam užívali ... koukněte tady: Fotogalerie - ZOO Olomouc
TOPlist
Administrace WebSnadno | Tvorba webových stránek na PageRide.com  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek