Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Roky 2007-2009
 
 
Co se u nás dělo v letech 2007 - 2009 ... čtěte ...
 
 
PF 2010   PF 2010 ... klikni na foto vlevo
 
  Milá rodinko, kamarádi a všichni naši blízcí,
  přejeme Vám krásné VÁNOCE plné pohody a štěstí
  ... a v novém roce jen to NEJ NEJ NEJ !!!
 
  Alča & Romča     Roník & Gerry
 
 
FOTOGALERIE ... podzim 2009PODZIM 2009 Venku to hraje barvami ... máme tu zase podzim
Když vysvitne na obloze sluníčko, s klukama vyrážíme na procházky a užíváme posledních barevných dnů ... zima už je u pomalu za dveřmi. V říjnu a listopadu se mi podařilo nafotit pěknou podzimní galerii ... kluci byli skvělí a krásně mi pózovali. Pár fotek blejsknul i Taťulda alias "Strýček Beruška".
Fotogalerie ... klikni vpravo. 
 
Společné foto ... Hanečci & Brostíci :-))30.10.-1.11.2009  Podzimní víkend na Vysočině
V sobotu brzo ráno se celý Janalíkovic-Brostíkovic klan ve složení 5+2 (dvounožci + čtyřnošci) úspěšně nasáčkoval do auta a vyrazil na Vysočinu za Hanečkovic rodinkou na chalupu. Vysočina na podzim je moc krásná a tak jsme si užili prima víkend. Společně s hafany jsme chodili na procházky, Roník a Gerry si trochu zastopovali a pocvičili, svorně jsem se na zahradě vrhli na "pozdní" sběr švestek a jablek a pak se spokojeně nalévali čerstvým moštem a klábosili u krbu.
 
 
24.10.2009  Kousačka v Uherském Hradišti ... zakousneme Valdu  ... FOTOGALERIE obrany
 
FOTOGALERIE ... výlet na Bunč a rozhlednu Brdo 4.10.2009
4.10.2009  Výlet na Bunč a rozlednu Brdo ... nedělní relax procházka
V neděli dopoledne jsme zajeli do Kvasic, odkud jsme společně s Mamčou a Taťuldou vyrazili na Bunč a pak pěšo na rozhlednu Brdo. Byla to moc pěkná procházka, příroda už začíná mít podzimní barvy a v lese je moc hezky. Na Bunči jsme omrkli nově opravenou hospůdku a klobouk dolů, určitě tam zajedeme na dlabanec :-) Malá fotogalerie ... klikni na foto vpravo.
 
 
FOTOGALERIE ... coursing Radkova Lhota 28.9.2009
28.9.2009  Coursingový trénink v Radkově Lhotě s Českým psem 
Prima běhací dopoledne si Roník a Gerry užili v Radkově Lhotě. Po delší pauze jsme zase zavítali na coursing za Jančou -  ČP a jak jinak, bylo to moc prima. Potkali jsme tam staré známé, pokecali a kluci se pořádně unavili. První kolo si dal Roník s parťačkou Freyou (pitbulí slečna). Po startu si to trochu střihnul, ale pak běžel fajnes. Gerrča si první kolo zaběhnul s Ori (BO) a dvěma "černouškům" to spolu pasovalo skvěle. Druhé kolo si dali ve trojce Roník s Gerrym a Natálkou (BO) ... to byla super podívaná. Po startu přelítnuli dvě nachystané překážky a mazali společně jako střely. Kluci dostali náhubky, kdyby se náááhodou chtěli o střapeček "poprat". Fotky ... klikni na "běžce" vlevo.
 
 
8.-15.9.2009  RHODOS 2 v 1  ... aneb dovolená a svatební cesta za sluníčkem a mořem .
FOTOGALERIE ... Rhodos 8.-15.9.2009Páníčci nám odletěli na Rhodos a tak jsem byl týden na prázdninách u Mamči a Taťuldy. Gerrča zůstal v Babicích s Alanem v kotci a pěkně se podle vypaseného břicha flákal :-)) Týden utekl jako voda a Alča s Romčou byli zpátky ... opálení, odpočinutí a děsně nadšení. No jo, kdo by nebyl, že jo ?! Ono vyvalovat se na sluníčku u moře, jen se otáčet jako špekáček na grilu, spojeně si plavčit ve vlnách, řádit v Aqua parku a na hotelu jenom chrupkat a baštit ... no to musí být jak jinak než naprosto BÁJEČNÉ.
Sluníčková fotogalerie ... klikněte na "plážové povaleče vpravo.
 
 
5.-6.9.2009  Pracovní víkend na chalupě ... ještě před odjezdem na zaslouženou dovolenou k móóóři si páníčci jeli máknout na chalupu. Vzali jsme sebou i malého Honzíka, takže to bylo legrando grando. Zatím co páneček makal, Alča s námi chodila na procházky a já s Gerrčou, Hozníkem a Marťou jsme společně řádili ... FOTOGALERIE.  
 
29.8.2009  Podřevnický pohár ... Roník provětral na závodech nové příjmení  a vyhrál
FOTOGALERIE ... Podřevnický pohár 29.8.2009Letošní ročník Podřevnického poháru, který se konal na cvičisti KK Zlín-Příluky byl mokrý jak shora, tak zespod. Od samotného rána bylo zataženo a chvilku po zahájení začalo vydatně pršet. Při přejímce jsem pro nás vylosovala číslo 5, takže jsme na plac do Speciální kategorie - pošlusnost dle ZVV1 a IPOV nastoupili v druhé polovině (v naší kategorii závodilo 8 pejsků - 2x BO Malinois, 4x Border kolie, kokr a Roník). Romča nás chtěl původně vyblejsknout na place, ale vzhledem k silnému dešti to opravdu nešlo ... takže nám apsoň fandil z pod střechy :-) Poslušnost - 12 cviků trvala cca 7 minut a dalších 7 minut při odložení ... suma sumárum jsme byli oba s Roníkem za čtvrť hodiny cvičení jako vodníci. Ronimírek předvedl moc hezkou poslušnost až na pár chybiček (počůrání drnu trávy při volnu, poskočení při štěkání, přeběhnutí o krok aport a mé zatáhnutí za vodítko). Dokonce se snažil na mě koukat, což bylo při dešti velmi nepraktické ... pršelo mu do očiček :-) Z celkového počtu 120b jsme vybojovali "magických" 111b což nás s náskokem vyšvihlo na 1. místo (2. místo - 102b, 3. místo - 99b). Po naší kategorii následovala poslušnost ZVV1, ZVV2 a obrany. Po obranách na place se závodníci přesunuli do terénu k řece Dřevnici, kde proběhlo zadržení figuranta přes brod ... klobouk dolů před výkonem některých psovodů :-) ... Ti vám přes ten brod mazali rychlostí blesku ... voda jenom čváchala :-). Po 14 hodině následovalo vyhodnocení a vyhlášení výsledků závodu. Jelikož na obrany déšť trochu ustal, vytáhla jsem foťák a trhače zdokumentovala.
 
Roníkova fotogalerie ... klikni na fotku vlevo :-) Ostatní fota ZDE a kompletní výsledky ZDE.
 
 
22.8.2009 VELKÝ DEN  ... od tohoto dne se oficiálně o paničku musím dělit    FOTOALBUM
    
Překrásné fotky jsou z dílny báječných fotografů Verči & Peti ... MOC OBĚMA DĚKUJEME !!!
 
1.-8.8.2009  CAMP ve Slavětíně ... týden plný coursingu, obran, agility ... aneb skvělá dovča s MSC
Letos se camp konal poprvé v Jižních Čechách ve Slavětíně u Slavonic. Já a Roník jsme tam už párkrát byli na prodloužených víkendech, pro Romču a Gerryho to byla premiéra. Fotogalerie a podrobnějčí článek v sekci výlety a akce.
   
  1.8.2009 RONÍK oslavil 6. narozeniny    
 
 
 
FOTOGALERIE ... koupačka v bazénu.
27.7.2009  Parádní bazénové koupáníčko ... a zase ten pařák :-)
Po celodenním pečáku jsme si maximálně vychutnali večerní koupáníčko v bazénu u kamarádky Jitky. Jejich bazén je hotové "koupaliště", krásná čisťounká teplounká voda a plavčení v něm je prostě božíííí, nejenom pro pánečky, ale i pro chlupáče. Roník si spokojeně brázdil bazén tam a zpátky a na chvilku za ním skočil i Justík. Kluci si dávali s Romanem závody :-) Roník si vždycky chvilku odpočinul na můstku a pak zase hup do vody. Z bazénu se nám vůbec nechtělo :-) Fotogalerie ... klikni na foto vpravo.
 
 
FOTOGALERIE ... víkend na chalupě.25.-26.7.2009  Víkend na chalupě ... Roník & Gerry ... víkendové řádění.
Byl to tak trochu "aprílový" víkend a my ho společně strávili ve Vápenicích u Starého Hrozenkova. Počasí se měnilo každou hodinu. Sluníčko střídaly bouřky a slejváky. Kluci měli na řádění parťáka Marťu, který je nezničitelný, jeho výdrž je opravdu obdivuhodná :-) Na konci víkendu jsem prohlásila, že být tu s Marťou celý týden, odvezu oba chlupáče domů na kolečkách :-) Každopádně Roník s Gerrym si lítání, skákání, aportování klacíků a chytání trnek vážně užívali. Podařilo se mi vyfotit pár prima foteček ... fotogalerie, klikni na foto vlevo.
 
 
22.7.2009  Kousačka na KK Zlín-Příluky ... po delší pauze byl zase trénink obran na cvičáku KK Zlín-Příluky. Roník si vyzkoušel obranu podle ZVV1. Chlupáč překvapil :-) Napoprvé a v takovém vedru to bylo super ! Oběhnul si čtyři maketky, z "plndla hlndla" vyštěkal figuranta, při hlídání ležel jako přikovaný a bedlivě sledoval :-) Hladké i kontrolák dobrý. No dělá nám střapáček opravdu radost :-) ... no a Roníka "trhače" a ostatní "obranáře" najdete ve FOTOGALERII.
 
18.7.2009  Seilin memoriál - coursingový závod v Brně-Dvorská ... pořádalo MSC & ČP.
Stává se již tradicí, že na Seilin memoriál nám počasí nepřeje a prší. I přes tuto "přírodní překážku" se letos zvládlo odběhat zdárně aspoň jedno kolo závodu a Roník ho zmáknul bez újmy na zdraví :-))) 1. místo - kříženec malý. 
Pár fotek ze závodu, pózování u koníků a bojové hrátky "zuřivých vořechů" Ený a Roníka najdete ve FOTOGALERII.
 
FOTOGALERIE ... koupačka 4.7.2009
4.7.2009  Koupačka na Štěrkáči v Otrokovicích ... skvělé plavčení
Konečně po dlouhé době pravý letní den ... sluníčko, teplíčko ... tak honem k vodě.
Kluci si už dlouho nebyli zaplavčit, takže si koupání opravdu užívali. Roník testoval svůj nový plavací talíř a byl z něj naprosto unešený ... haleluja, neutopii jsme ho :-) a Gerry si spokojeně pádloval kolem a chladil svůj černý kožich. Původně se měli koupat jen hafani, ale Romča neodolal ... šup do trenek a huráááá za nimi do vody. Jejich společné řádění je opět zdokumentováno. Fotogalerie ... klikni na foto vpavo.
 
21.6.2009    RONÍK HVĚZDA VOŘÍŠKIÁDY   
 "Přišel, viděl, zvítězil"
Roník ... naše střapatá hvězdička Voříškiády - KVC Zlín-Mladcová. Více v sekci Roníkovy úspěchy.
 
1. místo - kříženci psi nad 40 cm (8 psů) ... FOTOGALERIE
1. místo - soutěž PES ŠIKULKA (12 psů) ... FOTOGALERIE
1. místo - ABSOLUTNÍ VÍTĚZ VÝSTAVY (88 psů) ... FOTOGALERIE
Za fotky díky Taťuldovi ... alias "Strýček Beruška" a také Věrce Kaňákové.
 
 
13.6.2009  Střapečkové řádění - coursing v Radslavicích s Českým psem
Roník a Gerry si zase společně zařádili na coursingovém tréninku. Obě kola běželi kluci spolu, krásně spolupracovali a kill se obešel bez pranice ... prostě super trénink ... FOTOGALERIE.
 
8.6.2009  Moje Milá paničko  ... VŠE NEJ NEJ k narozeninám  
 
29.-30.5.2009  Obrany Německých dog - KK Josefov ... Roman figuroval dva dny "telátka" ... fotky ZDE.
 

FOTOGALERIE ... Coursing Radslavice 23.5.200923.5.2009  Coursing v Radslavicích s Českým psem ... Roník a Gerry si zase skvěle zařádili při lovení střapečku. Vzali sebou i malého "kynologa" Honzíka, který celý den pomáhal :-)) Chupáči si zaběhli první kolo společně, vypouštěla jsem je sama ... a musím se pochválit, jela jsem jen dva metry :-)) Start se povedl, běželi oba krásně. Cca po 200m se Roník rozhodl pro zkratku a zmizení ve vysoké trávě, což zmátlo obsluhu navijáku a na okamžit přestala hlídat druhého lovce - Gerryho, který situace využil a střapeček polapil. Následoval můj "sprint" a odlovení dvou bojovníků, kteří dávali igelitu pěkně nafrak. Pak znovu vypuštění, ale ejhle, střapec se zastavil ... někde chyba. Nevadí, odlovila jsem tedy Roníka s Gerrym ještě jednou a následovala cílová rovinka. Kluci byli napružení, vypálili jako rakety. Roník doufal, že střapeček poletí ještě jedno kolečko a tak si to mazal vnitřní dráhou. Ale zdrada, najednou střapec v cíli zastavil a Gerry ho ulovil. Roník zuřící dosvištěl k němu a odhodlán mu za každou cenu střapec šlohnout. Chvilku tahanice, pak malá pranice ... nu, hoši si dali trošičku do držky :-))) Bitku jsem jim ale překazila velmi zřetelným povelm "LEHNI". Oba sebou plekli a naštvaně šli se mnou pryč. Druhé kolo si Roník zaběhnul s pitbulkou Freyou a Gerry s boxerkou. Úkol splněn, chlupáči znaveni, můžeme domů. Díky ČESKÉMU PSOVI a účastníkům za prima sobotu a fotografům za krásné fotky (Matouš, Gwen, Novosadovi). Těšíme se zase na štěkanou v červnu :-)) Fotogalerie ... klikni na foto vlevo.

19.5.2009  Trénink obran v Babicích ... kousačka s kamarády (Roník, Gerry, Abby, Crazy) ... FOTOGALERIE.

10.5.2009  Zase trochu toho "kousání "  ... Romča figuroval na cvičáku zkoušky, po kterých jsem klukům udělali trénink obran ... vyřádili se jako vždy znamenitě. FOTOGALERIE Rony a Gerry. Všechny fotky ZDE.

1.-3.5.2009  Prodloužený víkend v České Vsi na ranči OREL s coursingovým závodem ... Roník kaskadér a 2. NEJLEPŠÍ NECHRT závodu. Více v sekci výlety a akce a pár vět o závodu v sekci sport.              

FOTOGALERIE ... obrany 18.4.2009 RONY a GERRY18.4.2009   Trénink obran po jarní brigádě na cvičáku KK Zlín-Příluky    Na sobotní den byla vyhlášená jarní brigáda a úklid cvičáku, položení dlažby, sečení trávy ... prostě bylo nutné cvičiště po zimě zase zkulturnit :-) Po brigádě jsme hafany nechali zakousat. Roník si trénink užil znamenitě, což můžete vidět na fotkách. Kvůli rukávu by se přerazil. Gerry se taky snažil a já dělám tééž pokroky :-))) Chááá, třeba ze mě nakonec ještě něco bude ... o chlupáčích nepochybuju :-))) Fotky Roníka a Gerryho z kousačky ... klikni na fotovpravo.  Všechny fotky z obran ZDE.                                                                                                   V neděli jsme si uděli výlet a jeli kouknout na výběrový závod MSKS do Hlohovce u Břeclavi. Doufám, že se kluci pořádně dívali a převzali od závodníků jen to pozitivní :-)))               

11.-13.4.2009  Pestré VELIKONOCE  ... coursing, koupačka, obrany a výlet do ZOO OlomoucFOTOGALERIE ... coursing trénink 11.4.2009 RONY a GERRY Sobota ... coursingový trénink v Radkově Lhotě s Českým psem. Po měsíci jsem vyrazili na další lov střapečku. Roník i Gerry od rána poskakovali a tušili, že přijde nějaká "akce" :-) Do party jsme přibrali ještě nováčka - mladou NO Abbu, které se coursing hned napoprvé moc líbil. V Radkově Lhotě se sešla prima parta lidiček a všechno klapalo báječně. Roník si zaběhnul první běh s pitkou Freyou a mazali oba moc krásně. Gerry první běh běžel ještě sólo a taky paráda. Druhé kolo Roník běžel se stejně natěšenou fenečkou a ukočírovat je na startu byla fuška :-)) Gerrošek absolvoval druhé kolo se stejně starou fenkou NO a byla radost na ně koukat, skvělá spolupráce, mazali jako dvě černé střely. Třetí kolo si zaběhli kluci společně a jako dva správní parťáci si "funkce" spravedlivě rozdělili :-) Gerry pronásledoval a Roník šibalsky brázdil dráhu sem a tam a střapeček nadbíhal a snažil se ho polapit :-) V cíli si igeliťáčka samo podali jak se patří. Coursingová fotogalerie se otevře po kliknutí na běžícího Roníka vlevo.                             Díky všem organizátorům Českého psa za super sobotní trénink ("Janči, kuřečí ploutve byly báááječné" :-) a fotografům za překrásné fotky (Matouš - ČP, Janča - Gwen, Ivča, Novosadovi a Alča).

FOTOGALERIE ... koupačka v lomu 11.4.2009Po coursingu jsme ještě zajeli do blízkého lomu a spojili koupačku s krásnou procházkou. Kluci se osvěžili a báječně si zaplavčili. Voda byla studená, ale překrásně čistá. Domů jsem dorazili kolem 18 hodiny a všichni odpadli :-)) Přece jenom nás to sluníčko znavilo :-)) Fotogalerie ... klikni na plaváčky vpravo :-)   

FOTOGALERIE ... trénink obran 12.4.2009 RONY a GERRYV neděli ráno jsem vyrazili na cvičák do Zlína na trénink obran. Bylo nás tam pár, tak jsme si mohli pořádně zatrénovat. POZOR POZOR ... Roník začal kousat na rukáv :-)) Roník mi dělá velkou radost, protože každý trénink je lepší a lepší :-) Je to velký bojovník a v neděli se poprvé "zakousnul" do rukávu. Prostě "malej zuřivej vořech" :-)) Takže se záškodníci třeste, protože jak se naštvě bude bušo :-)) S Gerroškem jsem projela aporty a poslušnost a obrany podle IPO1. Ještě musíme dopilovat vysílačku a revíry, ale jinak nám to jde společně dobře. Uvidíme jak naše snažení zúročíme na podzim na zkouškách :-))) Fotogalerie z obran ... klikni na Roníka trhače vlevo. Všechny fotky z obran najdete ZDE.

FOTOGALERIE ... Velikonočn�  výlet do ZOO 13.4.2009Velikonoční pondělí ... výlet do ZOO Olomouc. V pondělí dopoledne jsme nasedli do Pažouta a frčeli za zvířátky do ZOO v Olomouci. Tento skvělý nápad dostalo asi "půl republiky", protože už před kruháčem pod kopcem nás přivítala obr dlouhá kolona aut a strážci zákona, kteří návštěvníkům sdělovali tu radostnou novinku, že do ZOO pouze pěšo či autobusem. Nezoufali jsme, parkli auto podél cesty a vydali se vzhůru do kopce ... přiznávám, dal nám v tom horku zabrat :-))) Roník už byl v ZOO několikrát, ale Gerry měl v pondělí zvířátkovou premiéru. Klukům se asi nejvíc líbila ta "tygrovaná číča" a ti divní bílí "psi" (vlci). Pozorovali je se zájmem docela dlouho. Při zpáteční cestě jsme se stavili na chvilku v Kvasicích, dali si "velikonoční" chlebíčky, kofču a zákusek a jeli spokojeně domů. Fotogalerie se zvířátky se otevře po kliknutí na fotku vpravo.        

FOTOGALERIE ... obrany 7.4.20097.4.2009  Roník "trhač" ... trénink obran v Babicích                   A máme tady fotky a video z dalšího tréninku obran. Roník si vyzkoušel svůj nový "airodynamiš" tvar a lítal jako raketa :-) SUPER fotogalerie ... klikni na Roníkovo foto vlevo.   A tady je Roníkovo "obranářské" VIDEO. Gerryho jsem nefotila, ale podařilo se mi udělat pár video záběrů foťákem. Gerryho VIDEO. Fotky všech ostatních "trhačů" najdete ve společné fotogalerii ZDE. 

     

FOTOGALERIE ... trénink obran na cvičáku 5.4.20095.4.2009  Dopolední trénink obran KK Zlín-Příluky & odpolední gruntování       Z placu našeho domovského cvičáku konečně zmizely obr kaluže a dá se tam zase trénovat. Nedělní ráno jako malované, sluníčko, teploučko ... tak hurá všichni čtyři na trénink. Před obranama jsem s klukama oprášila poslušnost ... oba byli moc šikovní. Gerrošek obzvláště, protože mě sledoval, ikdyž mu skoro před nosem přes plac přelítnul zajoch :-) ... to Ronďálos by byl jináč napružený :-) Obrany byly super, kluci se snažili, já měla ruce až na zem, ale to není nic nového. Po obranách jsem se zastavili umýt Pažouta, krerý si to po zimě už vážně zasloužil, doma slupli oběd a vyrazili do Kvasic, kde pokračovalo gruntování Pažouta, tentokrát uvnitř. Když bylo dílo dokonáno a autíčko jako nové, vrhli jsme se s trimovacím nožem na chudáka Roníka. No co, jeho střapatý kožich potřeboval po zimě taky údržbu. Ronimírek je k nepoznání, kožíšek má nakrátko a je z něj znovu "holátko". Všechny fotky z obran ZDE. Fotogalerie z obran Roník & Gerry se Vám otevře po kliknutí na foto vpravo.   

FOTOGALERIE ... Trénink překážky, aport a obrany 25.3.200925.3.2009  Trénink překážky, áčka, aportu a obrany ... pořádně jsme potrénovali aport volný, přes překážku i áčko, poslušnost a za "odměnu" si Roník skvěle zakousal. Obrany teď děláme pravidelně a musím říci, že pokrok jde opravdu vidět. Roník už není takový bezhlavý "trhač" :-) Začal u obran přemýšlet, dává si pozor na kroky, odrazy, drží plnou papulkou. Reakce na bič se taky hodně zlepšila, začal hezky běhat revíry ... no mám ze střapáčka radost. Taky Gerry je moc šikovný, už mě hezky vnímá, reaguje na povely, nechá se ode mě super hecnout ... prostě začínáme být "Team". Fotogalerie z tréninku ... klikni na fotku vlevo.

FOTOGALERIE ... Slun� čková sobota 21.3.200921.3.2009  Sluníčková sobota ... konečně vykouklo sluníčko. Sobotní ráno jako vymalované, byla sice zima, ale sluníčko krásně svítilo. Kolem 9 hodiny jsme s klukama vyrazili na dostihovku, kde se pořádně proběhli, našlápli jsme jim po zimě první stopu a trošku pocvičili. Gerrošek vypracoval stopu moc hezky -VIDEO, Roník je malý nezmar a do všeho je hrrrrr, tak jsme ho museli trošku brzdit ... on přeci nemá tolik času, aby sbíral všechny ty nakladené dobroty, že ano :-)) Z dostihovky jsme se jeli kouknout do Zlína na obranářské závody na Mladcovou, pak se stavili na baštu a frčeli za našima na chalupu do Kvasic. Odpoledne jsme se krásně prošli v parku a po hrázi kolem Moravy, kde Roník s Gerroškem zapózovali a udělali jsme hezké fotky :-). Kluci lítali, nosili klacíky (Roník klasicky klády 10x větší než on) a přetahovali se. Protože pěkně fučelo, dali jsme si na chalupě u krbu čaj a něco na zub a večer frčeli domů. Hezká fotogalerie ... klikněte na foto vpravo.  

FOTOGALERIE ... Coursingový trénink v Radslavic� ch 14.3.200914.3.2009  První jarní coursingový trénink v Radslavicích s ČESKÝM PSEM Konečně se počasí trochu umoudřilo a mohli jsme vyjet na první jarní coursingový trénink s ČESKÝM PSEM do oblíbených Radslavic. Vyrazili jsme v kolosálním složení a nebudete věřit, "co všechno" dokáže náš "Pažout" pobrat. Původně jsme měli jet ve složení 3+3 (já, Roman, Jitka a Roník, Gerry, Justy), ale ráno mi Jíťa volala, jestli do autí nenašlapu ještě bobíka Snoopyho ... po pár vteřinách jsem řekla "zkusíme to". Zasedací pořádek vypadal zajímavě, ale nikoliv nemožně :-) Roník a Gerry v přepravce (kluci mají velkou pochvalu, vzorně se k sobě celou cestu tulili), Justy vedle v kufru na Roníkově místečku, Snoopy na řádně prostěradly obaleném zadním sedadle, kde ho Jitka usměrňovala, já jako "taxikář" a Romča jako spoujezdec. Do Radslavic jsme přisvištěli přesně v 9 hodin, už tam na nás čekala Irča s Markétkou a Benjíkem. Nahlásili jsme se a šli všechny chlupáče vyvenčit. Justy vyplašil zajocha a řádně ho ve spolupráci s Ronimírem (který se naštěstí po menším sprintu vrátil a dostal po čuni) prohnali a tak absolvovali coursingové zahřívací kolo. Snoopy prohrčel bodláčím a kaluží, čímž nás nepřekvapil a Jíťu moc nepotěšil. Dráha byla po vydatných deštích kupodivu celkem suchá. Roník běžel dvě kola s parťačkou Ený ... naši "zuřiví vořeši von Otrokovice" ukázali střapečku "zač je toho vořech" a pěkně mu to v cíli nandali. Vodní rovinku Ronďál mazal božsky a bez zaváhání obr louží prolítnul. Co následovalo poté již veselé moc nebylo, protože po odvedení k autu už stál jenom na třech nohách ... asi si někde přední pacinu naboural, natekla a bolela jako čert ... naštěstí do neděle to celkem přešlo a tak má hošan pár dní klidový režim. Pro Gerryho to byla coursingová premiéra, která se mu vyvedla na výbornou. Klučina je lovec a kořistník, takže po pár mávnutí střapcem před nosem nám předvedl, že coursing bude pro něj to pravé. Oba sólo běhy i vodní rovinku mazal naplno, do vody vlítnul hlava nehlava ... a kill byl taky parádní. Je to náš šikula ! Benjíka to moc nezajímalo a tak si s ním Markétka musela dvakrát dráhu oběhnout ... uvidíme, jestli ho to příště nechytne víc. Justy je už ostřílený běžec a tak se taky krásně třikrát proběhnul. Snoopy je bambula a myslím, že nejvíc se mu líbilo, jak si s ním Jitka musela oběhnout kolečko (jisto jistě se jí chechtal pod vousy :-) Vodní rovinku si po mém striktním nařízení a výhružkám, že jde do Otrokovic pěšky, zasprintoval Šňupák jen po kaluž :-) Suma sumárum to byla moc prima sobota. Díky organizátorům Českého psa za super běhačku a všem fotografům (Matouš - Český pes, Janča - Gwen, Ivča, Novosadovi a Alča) za naprosto úžasné fotky.                 Krásná fotogalerie se otevře po kliknutí na foto vlevo a tady je VIDEO - Rony & VIDEO - Gerry.   

FOTOGALERIE ... trénink obran v Babic� ch 10.3.200910.3.2009  Odpolední trénink obran ... aneb "zase si zahulákáme  ". Na úterní odpoledne jsem naplánovali trénink obran a trochu jsme i pocvičili poslušnost. Přibrali jsme do party jednoho nováčka - obranáře Karoška. Já jsem se na place střídala s Roníkem a Gerrym a byla pěkně vyfluslá, narozdíl od kluků, kteří byli vychechtaní od ucha k uchu :-) Všichni byli moc šikovní. Za fotky děkujeme Barči, která se tentokrát zhostila role fotografa a vše nám zvěčnila. Fotogalerie ... klikni na foto vpravo.   

FOTOGALERIE ... V� kend� k 6.-8.3.20096.-8.3.2009  Tak trochu "kutilský víkend" V pátek jsme měli oba s Romanem dovolenou a mohli tak spáchat náš velkolepý "kutilský plán" a po vzoru "Pata a Mata" stvořit dílo hodné obdivu :-)) ... krásnou dřevěnou přepravku do auta aneb malý dřevěný domeček pro Gerryho a Roníka. Oba kluci nám byli celou dobu k ruce a tak jsme je mohli v průběhu našeho kutilského klání přeměřovat spolu s prkýnky :-) Onu dřevěnou "boudičku" jsme úspěšně dokončili v sobotu a v neděli v ní Roník vyrazil na první testovací jízdu. Pěkně se v ní uvelebil a jako vždy, tvářil se veledůležitě ... jak jinak že :-) V neděli na chvilku vykouklo sluníčko a tak jsme šli na procházku ... klikni na foto vlevo. 

FOTOGALERIE ... Sobota na chalupě ... sn� h, sn� h a sn� h :-)28.2.2009  Sněhová sobota na chalupě ... sníh sníh a všude jen sníh     Co s načatým víkendem ? Vyrazíme na chalupu. Ráno jsme naložili Gerryho a hurá směr Starý Hrozenkov, kde nás čekala pořádná sněhová "čepice". Kluci pomáhali Romanovi s odhazováním sněhu a kopali tunely, sněhových závějí si pořádně užívali, lítali a divočili. Já jsem byla jmenována vrchním topičem a udržovala v chalupě teploučko, vařila čaj a občas vzala ty dva chlupaté loupežníky ohřát ke kamnům, kde si dali šlofíka a pak honem zase řádit ven na dvůr. K večeru jsme pořádně utahaní nasedli do Pažouta a frčeli zpátky domů. Gerry i Roník sebou v autě praštili a chrněli celou cestu, pravda já jsem je následovala hned doma u televize :-)         Hezká sněhová fotogalerie se otevře po kliknutí na obrázek vpravo.

    

FOTOGALERIE ... vikendik 21.2.200921.-22.2.2009  Pohodová sobota a "obranářská neděle"                       Roník měl přes víkend doma chlupatou návštěvu ... kámoše Gerryho. V pátek večer jsme Gerryho naložili do auta a Roníka vyzvedli u našich, přivítání na parkoviši bylo tak trošku "bouřlivé", protože Roník šťastný, že nás vidí ... a najednou vyskočí z kufru "černá obluda", která si dovolila býti s námi v jeho nepřitomnosti, "tak to jsi teda kámo přehnal"... co následovalo si asi dovedete představit, Ronimír chtěl dát Gerrymu do držky, což mu mojí maličkostí bylo ihned zatrženo. Pak už byli kluci celý víkend zlatí. V sobotu si spokojeně užívali domácího lehárka, dopolední procházky a společné návštěvy u našich, kde jsme se potkali s brašulí Peťou a Romčou.       Pár foteček můžete vidět, když kliknete na foto vlevo.FOTOGALERIE ... trénink obran 22.2.2009  

V neděli jsme po menší pauze vyrazili všichni na cvičák do Zlína, kde dělal Roman trénink obran. Ráno byla pěkná kose -9°C, ale aspoň celé dopoledne svítilo sluníčko. Roník udělal menší pokrok a už nekouše na hadru či kůži, ale posunuli jsme se kousíček dál a "pere se s Romanem" o klínek :-)) Já jsem vyfasovala nového svěřence Gerryho. Kluk je moc šikovný, rychlý jako střela, krásně kouše a má pořádnou páru ... jinak je to ale miláček se skvělou povahou. Oba kluci se maximálně vyřádili a dostali ze sebe přebytečnou energii, které mají na rozdávání. Kolem druhé hodiny, jsme to pěkně zmrzlí zabalili, zavezli Gerryho do kotce a frčeli do teplíčka domů, kde jsme se nacpali k prasknutí a odpadli u televize :-)). Fotogalerie ... klikni na foto vpravo.   

FOTOGALERIE ... procházka 15.2.200915.2.2009  Sněhové řádění Roníka, Gerryho a Alana  Zima se pořád drží zuby nehty, tak si kluci můžou užívat sněhové nadílky. V neděli odpoledne jsme společně vyrazili na procházku. Sluníčko sice svítilo, ale zima byla pořádná. Roník zhýčkaný domácím teplíčkem dostal svetr, protože kdo se má koukat na ten jeho výraz "mamííííí, mně je zimáááá" :-) Kluci řádili jak tajfuni, Alan s Gerrym lítali jako střely, těsně v závěsu si to za nimi svištěl Roník se svým vyhlášeným "indiánským pokřikem". Hošánci se tak rozdivočili, že nějaké přivolání, sedni, lehni, zůstaň, čekej ... to v životě neslyšeli :-) Na fotce vlevo to sice vypadá jinak, ale to dalo Romanovi práci, než nás vyblejsknul, hoši neustále někam prchali. Fotogalerie ... klikni na foto.   

FOTOGALERIE ... Nov�  kamarádi Gerry a AlanGERRY & ALAN ... Roníkovi noví kamarádi                          Roník má nové chlupaté kamarády. Jsou to dva moc prima němečtí ovčáci. Oběma jsou dva roky. Ten chlupatější vlevo je Alan, černoušek vpravo je Gerry. Kluci jsou naprostí pohodáři, nic je nerozhodí, pořád vysmátí ... což Roníkovi maximálně vyhovuje a společně je z nich skvělá trojka, takoví "tři mušketýři" :-))) Roník může frajeřit, že má dva "osobní strážce" :-)))                                                      Když kliknete na fotku vlevo, otevře se Vám jejich společná fotogalerie.

 

31.1.2009  Zimní závod - Memoriál Stanislava Smolky (IV. ročník)   Leden jsme úspěšně s Roníkem zakončili krásným 3. místem na zimních závodech v poslušnosti na našem domovském cvičišti KK Zlín-Příluky. Konal se tam už IV. ročník zimního závodu - Memoriál Stanislava Smolky. A když zimní, tak se vším všudy :-) Od rána pěkná zima a během dne začalo i sněžit. Ale jak by řekla naše babička "Saláti, nejste přece z cukru" :-) Závod byl rozdělen do tří kategorií:     1.) speciální kategorie - poslušnost (18 závodníků ... my nastoupili s číslem 14 :-)                           2.) ZVV1 - poslušnost + obrany (12 závodníků)   3.) IPO2 - poslušnost + obrany (3 závodníci)  Účast byla více jak slušná. V 8 hodin proběhlo zahájení, losování čísel a mohl jít na plac první závodník.  Speciální kategorie, do které byl Roník přihlášený, obsahovala 12 cviků. Byl to takový průřez poslušností "všeho druhu" :-) Maximální počet bodů byl v naší kategorii 120b. 1.) přivolání k noze ... povel volno je na cvičáku pro Roníka "velká neznámá" ... neodběhne a neodběhne, prdelkuje kolem mě. Takže po povelu "volno" se Roník zastaví, dělá jako že nic ... a pak přilítne na přivolání. Tady jsme dostali plný počet ... 10b. 2.) ovladatelnost na vodítku ... ovladatelnost a chůze na vodítku nám nedělá problémy (teda, když Ronimír nemá zrovna důležitější starosti jako průzkum terénu pod nohama ... čuchy čuchy, tentokrát jsem byla důležitější já :-) ... 10b. 3.) sedni - lehni - vstaň ... žádný problém, plný počet ... 10b. 4.) štěkání u nohy v sedě ... Roník se nám při prvním štěknutí zakuckal :-), čili první štěknutí bylo spíše kuckání, pak už Okááá ... 9b. 5.) aport volný ... Roník aportuje hezky, pro aport vystřelí, nepřekusuje, svižně ho přinese, jen si občas trochu křivě předsedne, takže tentokrát bodík dolů za křivé předsednutí ... 9b. 6.) skok vysoký jedním směrem ... co si budeme nalhávat, umí líp, jenom se mu nechce hýbnout prdýlkou ... 10b.   7.) odložení v leže s přivoláním ... tento cvik nám problémy nedělá, rychle si lehá a radostně přibíhá a krásně se přiřazuje k noze ... 10b. 8.) odložení v sedě ... tady nám to tentokrát nevyšlo, trochu jsme zazmatkovali a Roník zůstal stát ... bohužel 0b. 9.) kladina nízká ... na kladinu se Ronda těší a podle toho to taky vypadá ... musí být krok přede mnou, za malé předběhnutí bod dolů ... 9b. 10.) áčko jedním směrem ... náš další velmi oblíbený cvik ... "vypálím, přeletím, sletím" :-))) ... 10b. 11.) skok vysoký s aportem ... "hup tam, šup zpátky" ... občas se trochu dotkne překážky, což ho stojí bodík ... 9b. 12.) dlouhodobé odložení ... tak to je lehárko, ale nesmí býti taková kosa, celých 10 minut cvakal zubama, ale ležel jak přikovaný ... 10b. Suma sumárum jsme si vysloužili pochvalu od pana rozhodčího za krásnou poslušnost, jen zalitoval té nuly :-)), jinak prý ještě neviděl takto voříška šlapat :-)) Na konto nám bylo připsáno celkem 106b. Po sečtení všech účastníků jsme byli společně s výmarem na 3.-4. místě a museli absolvovat "rozstřel" v podobě přivolání a aportu. Roník předvedl lepší aport a bronz jsme měli v kapse :-))) Po speciálkách následovala poslušnost ZVV1, IPO2 a pak obrany. Kolem 16 hodiny závody úspěšně skončily a my pak vyrazili domů do teplíčka. Přiznávám, že jsem byla opravdu "hrdá máma" a ten můj malý střapatý loupežník mě zase nezklamal :-))) Všechny výsledky ZDE. Počasí tentokrát focení vůbec nepřálo ... pár fotek najdete v této FOTOGALERII.


PF 2009PF 2009 ... klikni na fotku vlevo

Všem našim blízkým, přátelům a kamarádům  

přejeme krásné Vánoce a do roku 2009 jen to NEJ NEJ NEJ !  

Alča & Roník

  

28.12.2008 - 2.1.2009  Silvestrovský týden v Rudné pod Pradědem a okolí ...   Silvestrovský týden roku 2008 jsme společně s přáteli oslavili v Jeseníkách - naposledy v Rudné pod Pradědem. Skvělá parta lidí, zimní počasí a dobrá nálada ... prostě prima zakončení roku 2008 s MSC. Více v sekci výlety a akce ... 

FOTOGALERIE ... Podzim 2008VÁNOCE 2008 Příchod letošních Vánoc jsem tak nějak málem nestačili postřehnout. Neustálý frmol v práci, blázinec všude kolem ... a najednou je tu Štědrý den, stromeček, dárečky a vytoužených 12 dnů volna. 24.-26.12. jsme strávili u Mamči a Taťuldy a naplno si užívali krásného nicnedělání a flákání ... paráda! Společně s nimi a s brašulí Peťou jsme oslavili Štědrý večer, naježili si dárečky ... všichni byli tůze hodní a dostali jich velkou kupu. Roník byl nominován na vrchního rozbalovače, šlo mu to znamenitě :-). 27.12 jsme se pro změnu flákali už doma a chystali se na Silvestrovský týden v Jeseníkách, kam jsme 28.12. brzo ráno vyrazili. Fotogalerie Vánoc ... klikni na obrázek vlevo.

  

28.11.2008  Konec listopadu ... čas na "Vánoční večůrek" ... Alča frčí do Prahy a já budu na krátkých "prázdninách". Ve čtvrtek večer jsem se přesunul s baťůžkem do svého "druhého" bydliště k Mamči a Taťuldovi. Tušil jsem nějakou akci, ale tentokrát si ji jela užít Alča beze mě ... nu což, moc jí to přeju. Zatím co jsme v pátek ráno ještě všichni spali v pelíšku, Alča s kolegyněmi v 5h nasedla do vlaku a hurááá do hlavního města. Nikdo netušil, že mají holky na večírek připravené v rukávu překvapení a to "70.léta". Dva týdny sháněly "garderóbu" a inspiraci, aby to prostě byla BOMBA :-)) Povedlo se ... když se před sedmou hodinou objevily v restauraci a scházely dolů po schodech za nic netušícími šéfy a kolegy z Prahy, všem poklesla čelist ... ono jim to totiž všem tůůze slušelo. Ty krátké sukýnky, načesané vlasy, milé úsměvy ... čtyřnohé "kočky" ... hned bych je prohnal :-)) Jak jsem slyšel, všichni si večírek prima užili, skvělé jídlo, pití, zatrsali ... a po dlouhé době byli zase pohromadě, tak to má být. V sobotu mi Alču přivezli do Kvasic a já byl moc rád, že ji mám znovu jenom pro sebe :-))  

14.-16.11.2008  Podzimní víkend v Rudné pod Pradědem ... listopadový víkend s MSC nebyl sice sněhový, ale za to sluníčkový. Roník si užil coursingové tréninky naplno a do sobotních obran se obul "z plndla hlndla".  Pár vět a pěkné fotky najdete v sekci ... Výlety a akce.

FOTOGALERIE ... Podzim 2008PODZIM 2008  Paleta barev letošního podzimu ...  

Pár hezkých podzimních fotek, plných barev a podzimní romantiky jsme během měsíce října s Taťuldou blejskli v zámeckém parku v Kvasicích a já pak ještě na procházce u řeky Dřevnice v Otrokovicích. Roník se zhostil "pózování" opět znamenitě :-) 

Fotogalerie se otevře po kliknutí na fotku vlevo.

 

25.10.2008  Coursingový trénink v Radkově Lhotě ... běhací dopoledne s Českým psem jsme si zase skvěle užili. FOTOGALERIE ... coursing v Radkově Lhotě 25.10.2008Po 5 týdenní přestávce si mohl Roník opět užít lovení střapečku. Všechny tři běhy jsme mu "naordinovali" sólo, abychom mohli koordinovat jeno vyčůranost a nadbíhání a střapeček při jeho špekulování hned zastavit. V prvním běhu Roník překvapil, protože si to po startu nestřihnul a krásně mazal za střapcem, po cca 200m, ale začal aplikovat své zkratky a tak dostal malé "školení" v podobě zastavení návnady, chtě nechtě se k ní holt musel vrátit. Po dalších pár metrech se mu střapec podařilo polapit a já taky chtě nechtě musela běžet toho loupežníka odchytit. Druhé kolo zašpekuloval hned po startu a tak znovu proškolení, "tak tedy Ronďále ne"... v druhé polovině dráhy se mi pěkně pomstil ulovením střapce a já musela své tělo dáti znovu do pohybu a mazat tomu pacholkovi kořist odebrat :-). Třetí běh byla krásná a docela dlouhá rovinka. Roník zazářil, protože rovinku běžel ukázkově, start - cíl střapeček krásně následoval raketovou rychlostí s "killem" jemu vlastním. Naši spolucestující Jitka + Justy, Monča s Natálkou+Ory si trénink také užili, prostě prima strávená sobota. Pár našich fotek, super fotky od Janči - "Gwen" a Novosadových - RR Spice je ve Fotogalerii, která se otevře kliknutím na foto vpravo.  

19.10.2008  Roník má na kontě další zkoušku BH (55b/40b, celkem 95b-obstál, max.možný počet 100b)FOTOGALERIE ... zkouška BH (Ron� k)Konečně nám to termínově vyšlo a mohli jsme dokončit sérii plánovaných zkoušek, tentokrát BH, které se konaly na našem domovském cvičáku KK Příluky. Nedělní ráno bylo mrazivé, ale slunečné. Já jsem po pátečním trhání osmičky byla tak trochu "mimózní", Roníka dlouhé čekání uspalo a jelikož jsme šli na plac jako první, naše zahájení zkoušky vypadalo malinko jako "konkurz na Šípkovou Růženku". Chůzí na vodítku jsme se tak trochu "prospali" a tak chůze bez vodítka měla o krapítek více šťávy :-)) Ve skupince jsme se nezamotali a nakonec probruslili s docela fajn body. Obě odložení v sedě i v leže už byly bez chybičky, stejně tak přivolání. Dlouhodobé odložení i přes vydatnou rosu Roník dal také na plný počet. Suma sumárum nám 1. část zkoušky pan rozhodčí Vávra ohodnotil 55 body (z možných 60b). Po BH následovala poslušnost IPO V, IPO 1, IPO 3, poté 2. část zkoušky BH v dopravním ruchu. Přesunuli jsme se na benzinku, kde jsem pochodovali mezi auty, kolem procházeli lidé, psovod se psem, probíhali bežci a projížděl cyklista a cinkal a cinkal na zvonek :-)). Poslední částí bylo přivázání psa u dopravní značky a zanechání o samotě. Pes se musel chovat klidně a nereagovat na kolemjdoucí chodce a psa. Tuto část jsme zvládli bez sebemenšího problému na plný počet (40b-uspěl), holt Roník je odkojený městem :-) Po vyhlášení výsledků jsme ještě zůstali na dvě kola obran, což byla pro Roníka největší odměna za odvedenou práci. Fotky z celého dne ZDE. Fotky Roníka - klikněte na foto vlevo.   

FOTOGALERIE ... Přerovský pohár (závody)11.10.2008  Přerovský pohár ... Roník malý "IPAŘ" - závody v poslušnosti IPO-V   V rámci tréninku na zkoušky BH jsem Roníka přihlásila na závody podle IPO-V (poslušnost). Závody pořádal KK Přerov na svém cvičáku a v naší kategorii se sešlo 10 závodníků (ovčák, belgičáci, rotvík, výmar, zlatý a labradorský retrívr, knírač, velký pudl a Roník) a v druhé kategorii dle ZVV1 nastoupilo 5 závodníků. Cvičiště bylo od rána zahaleno do mlhy, připadali jsme si jako Rákosníčci, jen ten rybníček Brčálníček nám chyběl. Zahájení proběhlo kolem půl deváté, vylosovali jsme si pořadí a mohlo se začít. Závodníci ZVV1 odjeli na stopy a my "IPAŘI" jsme hned nastoupili na poslušnost. Vylosovala jsem pro nás číslo 6 - zlatý střed :-) První pětka je hotová a tak jdeme na to. Podala jsem paní rozhodčí hlášení a následovala chůze na vodítku, Roník si prvních pár metrů neodpustil "průzkum terénu" a pochodoval se skloněnou hlavou a studoval místí porost :-), po pár metrech usoudil, že nic zvláštního tam není ... a už chodil hezky, průchod skupinkou se zastavením bez problémů, chůze bez vodítka byla daleko lepší než na vodítku - mnohem víc mě sledoval, odložení s přivoláním až na pomalejší lehnutí do mokré trávy (brrr...vždyť ono to studí) bylo svižné a radostné, aport byl velice podařený (rychle vystřelil, drapnul činku a mazal ke mně, bez překusování, jen si sednul trošičku křivě), překážka měla 80 cm pro všechny  a tak ji hupsnul tam a zpět s malým dotykem (ne že by neuměl skočit 80cm bez dotyku, ale holt na to prdí :-), dlouhodobé odložení na závěr - lehárko. Suma sumárum jsme si vysloužili krásných 91b a vybojovali super 2. místo. Po poslušnosti a obranách ZVV1 následovalo vyhlášení, předání krásných cen a kolem 13 hodiny jsme frčeli domů. "Roníku, díky za skvěle odvedenou práci, udělal jsi mi opravdu velkou radost, ty můj střapatý loupežníku :-)". Za fotečky z poslušnosti děkujeme Renči (KK Argus, Zlín) a Taťuldovi za fotky s pohárem a cenami. Fotogalerie se otevře po kliknutí na foku vpravo.   

FOTOGALERIE ... procházka na ranči v Kostelanech.28.9.2008  Procházka na ranči v Kostelanech ... po deštivém týdnu konečně vykouklo sluníčko a tak jsme s Roníkem nemohli zůstat sedět doma. Po obědě jsme nasedli do Pažoutka a jeli do Kvasic, tam chvilku pobyli na zahrádce a pak s mamčou a taťuldou vyrazili na procházku na ranč v Kostelanech. Obešli jsme výběhy a prošli se na čerstvém vzduchu, já jsem pak nakoukla na krásné koníky do stájí a Roníka zase na ranči velmi zaujaly dekorační lebky kraviček ... na jedné z fotek se tváří jako Hamlet ... "být či nebýt". Na vzduchu nám pěkně vytrávilo, tak proč nezajít do místního Saloonu na pivko a skvělé rančerské topinky ... mňam :) Malá fotogalerie se Vám otevře po kliknutí na foto vlevo.

19.-21.9.2008  Víkend v Jeseníkách s Mistrovstvím Slezska ... absolvovali jsme sice deštivý, ale přesto moc vydařený víkend v České Vsi a Jeseníku. Více o víkendu plném obran, coursingu, soutěží a srandy najdete v sekcivýlety a akce a o Mistrovství Slezska v coursingu 20.9.2008 se dočtete v sekci sport   

Žhavá NOVINKA ... Roník & Axička ... "mediální hvězdy" ... najdete je v časopise PSÍ KUSY č.10   Pro ukázku jsou zde fotky ... Roník FOTO 1, FOTO 2 a Axa FOTO 1, FOTO 2. Roníka fotil "Pes Jíra" (fotky pořízeny širokoúhlým objektivem ... proto má Roník čumendu jak "Pinokio", ale jeho důležiťácký výraz se nezapře).

FOTOGALERIE ... Radslavice coursing 6.9.20086.9.2008  Coursingová sobota s koupačkou ... sobotu jsme pojali opět sportovně. Hafany jsme v 8 hodin naskládali do Pažoutka (já a Roník, Justy a Jitky, Bela a Lenča) a frčeli na coursingový trénink Českého psa do Radslavic u Přerova. Čtyřnozí sportovci si zaběhli dva běhy na trávě a jako třetí běh byla připravena sprintová rovinka v písku. Roník běžel první běh solo, druhý s Ený a třetí rovinku běžel každý pejsek sám. Oba běhy na trávě "mazal" Ronda krásně a bez většího nadbíhání, nezapomněl přidat salto mortále v cíli a dojezd po zadnici se střapečkem v tlamě až k navijáku :-) Sprintovou rovinkou mě mile překvapil, protože většina profíků hned po startu "prchla" na travnatou dráhu, kde se běhá normálně. Rony se tím směrem napřed taky chystal vystřelit, ale Jitka, která ho na startu vypouštěla (já odchytávala v cíli) ho nakonec přesvědčila, že tam jako fakt ne ! Podařilo se a vystřelil rovně :-) Do Radslavic za námi přijela Irča, Markétka a Benji, který si lovení střapečku taky vyzkoušel. Nějaké fotky jsem blejskla, ale ty nej jsou od Matouše a Janči - "Gwen". Foto, klikni na foto vpravo.  FOTOGALERIE ... koupačka po coursingu.

Jelikož sobota byla opravdu sluníčková a parná, byli jsme po coursingové řádění pěkně usmažení. Z Radslavic jsme odjížděli o půl druhé, vysadili Lenču s Belou a jeli zavést domů ještě Jitku a Justíka. Jitka navrhla, že si Roník může s Justíkem a pak i Anitkou zaplavčit v jejich obrrr bazénu ... no paráda, Roník jak uslyšel, že půjde do vodičky, ožil a už se nemohl dočkat ... plavčení on opravdu miluje. Fotogalerie - Roník "parníček" ... klikněte na foto vlevo.   

 

29.-31.8.2008  Akční víkend ... grilovačka s členíky, coursingová běhačka a prima neděle s rodinkou FOTOGALERIE ... grilovac�  schůzován�  AS člen� ků. Pátek ... na páteční večír byla naplánovaná grilovací "schůze" AS ... členíci se sjeli z okolí k Dáši a Míšovi (někteří až z Mostu ... že Terko :-) ... rozloučka s létem a prázdninami mohla být zahájena. Velkou vystrojili jsme hostinu, sezvali "členíkovskou rodinu", užili si společně spoustu švandy, přežráním nám praskaly všem kšandy :-)) Párty to byla vážně velká, přejezená jsem byla až do pondělka. 7 "statečných" se sešlo ... bez skvělých výroků se to neobešlo :-) Více najdete zakrátko, až Terka nažhaví své pisátko ... kde jinde než na AS webíku.

FOTOGALERIE ... coursing v Radkově Lhotě 30.8.2008Sobota ... další skvěle vydařený coursingový trénink pořádal ČESKÝ PES  v Radkově Lhotě u Přerova. Kupodivu jsme se sešli v plném počtu i po "mega páteční párty" ... Alča a Roník, Jitka a Justy, Terka a Obísek, Renča a Fáčko, Peťa a Lady, Jarda a Baldo a Monča s Natálkou a Ori ... všichni jsme se poskládali do tří aut  a náš malý konvoj mohl vyrazit. Roník jel v kufru "Pažoutka" s Justíkem, kluci mají velkou pochvalu, chovali se vzorně. Přesně v 10 hodin jsem dorazili na místo, kde už se to hemžilo coursingovými nadšenci a "že se něco děje" vědeli široko - daleko. Dráha byla postavená parádně, vedla kolem parkurových skoků a byla dost dlouhá, což bylo pro znavení hafanů to pravé. Roník si zaběhl první běh s Justíkem a pak dva běhy sólo ... užil si to opravdu maximálně a naprosto se zlikvidoval. Po příjezdu domů spal jak špalek až do nedělního rána. Vyblejskla jsem pár foteček, najdete ZDE. Také jsou k vidění super fotky od Matouše - moc děkujeme :-)), no a Roníkova fotogalerie ... klikněte na foto vpravo.

FOTOGALERIE ... Ron� k a Benji (3 měs� ce)Neděle ... v neděli odpoledne za námi přijela Irča s Markétkou a přivezli nám ukázat malého Benjiho. Tenhle malý prcek je původem "Rumun" ... no fakt (spolu se svým sourozencem byl odchozen v pytli v Rumunsku u silnice). Teď už se bude mít ale báječně, protože se dostal do naší rodiny, která všechna zvířátka miluje :-) Zatím je to mimino (3 měsíce), tak těžko říci, jaký krasavec z něho vyroste ... už teď je mi ale jasné, že to bude pěkný čipera a rošťák. Roník ho přijal naprosto skvěle, přivítal ho velmi přátelsky a s úsměvem jemu vlastním. Benji se ho ze začátku bál, ale jak zjistil, že s tímhle střapatým strejdou bude legrace, strach překonal a zvědavě po Roníkovi pokukoval. Fotogalerie ... kliněte na foto vlevo.  

Fotogalerie ... Coursing v Přerově.24.8.2008  "Testovačka kapesního navijáčku" v Přerově na cvičáku.  V neděli odpoledne jsme se vydali na první oficiální coursingový trénink "Českého psa", který se konal v Přerově na cvičáku. Naložili jsme Renču s Fáčkem a frčeli směr Přerov. Až na malý zlomyslný kousek čtyřkolého "Pažouta", který se syčák centrálem uzamkl a klíče uvnitř (za trest ho nevysaju a neumyju) .. to bylo naprosto skvělé odpoledne. Musím uznat, že jsem s otevřenou pusou koukala na "kapesní vydání navijáčku", který i přes svoji mini velikost šlapal naprosto báječně. Roník si zaběhl jeden párový běh s Fáfou a pak dva sólo běhy, kde opět prokázal své mistrné umění v lovu a následně svůj "tralala do střapečku se motala tanec" v cíli. Děkujeme Janči za pozvání, Matoušovi a Janči (Gwen) za luxusní fotky ... a nesmíme zapomenout na zachránce "Taťuldu", který nám dovezl náhradní klíče od zrádce Pažouta. Fotogalerie ... foto vpravo. 

FOTOGALERIE ... Natálka, Tomášek a Ron� k v Kvasic� ch.17.8.2008  Odpolední řádění Natálky, Toma a Roníka v Kvasicích ... V neděli se v Kvasicích konala pouť a tak jsme to jeli s Roníkem omrknout. Odpoledne se za námi pak na chalupě zastavili známí s dětičkama (Natálka - 5 let, Tomášek - 3 roky). Roník měl parťáky na řádění a všichni tři si dokonale užili nedělní odpoledne. Vymýšleli lumpárny (... že Tome :-), honili se, lítali, přetahovali ... no prostě tři správní raubíři. Po 2,5 hodinovém lumpačení byli totálně mrtví ... "likvidace" nezničitelných dětiček a Ronďáka se zdařila dokonale :-) Po příjezdu domů slupnul večeři už se zavřenýma očima a chrněl až do rána. Fotogalerie ... fotka vlevo.  

2.-10.8.2008  CAMP v Rudné pod Pradědem ... konečně dovolená. Jedním slovem byla to PARÁDA . Báječná dovolená je za námi a nezbývá než vzpomínat ... a věřte, že je opravdu na co! V Jeseníkách jsme prožili skvělý týden mezi kamarády, užili si sluníčka a spoustu legrace. Povídání a super fotky najdete v sekci výlety a akce ...   

9.8.2008  Mistrovství Moravy ... během campu se v Rudné konalo letošní Mistrovství Moravy v coursingu.       Jak jsem se stal Mistrem Moravy se dočtete v sekci sport.  

1.8.2008      RONÍK SLAVÍ 5. NAROZENINY     

Fotogalerie ... ZOO v Olomouci19.7.2008  Prima výlet do Olomoucké ZOO ... Renča přišla s prima nápadem a to vyrazit v sobotu do ZOO. Naposledy jsme tam byli před rokem, tak jsme souhlasili. Společnost nám dělali Dáška s Michalem, Renča, Peťa a Sebča (samo že i všichni naši čtyřnožci), naskládaní ve dvou autech jsme tedy po 8h vyrazili směr Olomouc. Před ZOO se k nám ještě připojila Terka s Kubou a hurááá na klokany :) Hafani byli jako u vytržení, protože tolik zvířátek dlouho neviděli. Počasí naprosto skvělé ... chvilku sluníčko, chvilku pod mrakem, prostě pohodička. Po ZOO jsme "courali" 3,5 hodiny ... a náležitě utahali sebe i pesany. A tak to má přece být. K vidění je také spousta vydařených fotek ... klikněte na foto vpravo.

 

FOTOGALERIE ... Ron� k a Noris.27.6.-6.7.2008  10 dnů s chlupatým kočičím kámošem Norisem ...       Mám nového malého kočičího kámoše, říkají mu Noris a je to 4 měsíční kotě perské. Nebojte, Alča se nezbláznila a nepořídila mi nového plyšáka ... jen ho 10 dní společně hlídáme. Je to hyperaktivní kotě a tak spolu pěkně řádíme a vymýšlíme lumpárny. Jak spolu válčíme se můžete kouknout, když kliknete na fotku vpravo ... jinak jsme ale "andílci" :) 

 

29.6.2008  SUPER neděle ... běhání, řádění, plavání ... prostě báječná neděle s bandou našeho "šíleného klanu" AS. Není nad bláznivé nápady, které jsou jak jinak než skvělé. Více se dočtete ZDE a na fotky kukejte do FOTOGALERIE.

Fotogalerie z prochajdy a plavčen�  s Taylor.25.6.2008  Plavčeníčko ve Štěrkáči ... jelikož odpoledne je venku pekelné horko, po asi 45 minutové procházce na dostihovce s Honzou a Taylor jsme šli hafany vyplavčit a vyřádit na Štěrkáč, který je od dostihovky kousíček. Roník i Taylor jsou skvělí plavci a koupačku si oba pořádně vychutnali. Skákali do vody s rozběhem, cákali se, předháněli, kdo bude u klacíku první ... no paráda. Musela jsem ty dvě potápky vyblejsknout ... klikněte na foto vpravo.  

22.6.2008  Výstava voříšků ve Zlíně ... krásný sluníčkový den mezi voříšky a pejsky bez PP. Vyrazili jsme s Roníkem na 1. ročník výstavy voříšků a psů bez PP do Zlína-Mladcová. Dařilo se nám báječně. Roník vybojoval 1. místo mezi voříšky a 3. místo v soutěži "Pes šikulka". Více o tomto parném i perném dni najdete v sekci Roníkovy úspěchy.   

13.-15.6.2008  Víkend v Rudné spojený se dvěma coursingovými závody ... v pátek odpoledne jsme vyrazili opět do Jeseníků, tentokrát na dva coursingové závody, víkend byl SUPER. Více v sekci sport ...  

9.-13.6.2008  Prázdniny bez Alči ... v pondělí ráno mi Alča odjela na služební cestu do Francie a tak jsem byl na prázdninách u Mamči a Taťuldy. To byla parádička, hrál jsem si s Peťou a Romčou, chodil na procházky, odpočíval na gauči, baštil dobrůtky ... celý týden mě pěkně rozmazlovali. A jak se měla Alča ve Francii ? No jak jinak než báječně, ale prý jí ty moje lumpárny moc chyběly. Fotky z Francie najdete v této "francouzské FOTOGALERII".  

30.5.-1.6.2008  Sluníčkový víkend v Jeseníkách ... a máme za sebou další super prodloužený víkendík na čerstvém vzduchu v oblíbených Jeseníkách. Více info a krásné fotky najdete v sekci výlety a akce.  

24.5.2008  Přerovská Voříškiáda ... příjemně strávená sobota ve "výstavním kruhu" a povedených soutěžích. Roníkovi se v soutěžích dařilo a vybojoval 2 x 1. místo . Více se dočtete v sekci Roníkovy úspěchy. 

Závody STANIOS CUP ... Fotogalerie.17.5.2008  STANIOS CUP v Hranicích na Moravě ... náš první závod v poslušnosti. Proč to nezkusit, že ? ... a tak jsem Roníka přihlásila na závody v poslušnosti dle IPO-V. Nastudovala jsem zkušební řád, abych na place nebyla za troubu a usoudila, že Roník "starý" mazák to určitě zvládne. V sobotu jsme vyrazili brzo ráno směr Hranice na Moravě, místo jsme našli bez problémů a už nás tam čekali kamarádi a známí (Mel, Kája, Tomáš, Katka ...). Na závody se sjelo opravdu velké množství pejsků všech ras a jelikož to byly závody speciálně pro knírače, "kňourů" tam bylo požehnaně. Při zahájení jsme si vylosovali čísílko 62 a pomalu se přesunuli na druhý plac. Nastupovali jsme v pravé poledne v neskutečném vedru. Roník usmažený a já ugrilovaná (skoro jako to večerní selátko :) I přes velký pařák Roník zabojoval a udělal mi velkou radost a s jeho výkonem jsem byla moc spokojená. Chůze na vodítku bez problémů, chůze bez vodítka také dobrá, až na jedno malé zapomenutí, odložení s přivoláním pohoda, aport - žádně překusování a až na křivé předsednutí moc pěkný, překážka ... nějak se mu nechtělo hejbnout prdelkou a tak se přes ni jen tak halabala přehoupnul :), dlouhodové odložení ... no konečně si mohl bucnout :) Vybojovali jsme krásných 89 bodů a bomba 3. místo. Celý den měli organizátoři opravdu skvěle zmáknutý a závody měly úroveň. Při konečném vyhlášení každý závodník dostal drobnost a první tři všech kategorií spoustu krásných cen ... sponzoři byli vážně štědří ! Jako třešnička na dortu bylo grilované prasátko ... no co více dodat ... skvěle strávená sobota ! Děkujeme pořadatelům a všem s kterými jsme tento den příjemně prožili. Fotogalerie se otevře kliknutím na fotku vlevo. 

10.-11.5.2008  Prima víkend ... tento víkend jsme se opravdu nenudili ... výlet do Beskyd, cvičák, grilovačka ... 

FOTOGALERIE ... ř� čka Satina pod Lysou HorouV sobotu jsme vyrazili s mamčou a taťuldou do Beskyd pod Lysou Horu k říčce Satině, kde je spousta krásných zákoutí pro "oči" fotografů . Roník byl z říčky, malých vodopádů a tůněk nadšený a i přes ledovou vodu je nezapomněl všechny pokořit. Taťuldovi ... alias "Strýček Beruška" se podařilo vyfotit překrásné snímky říčky, tekoucí vody a nádherné přírody kolem, no a já jsem pár obrázků taky vyblejskla. Byla to krásně strávená sobota, domů jsme dorazili odpoledne a pak až do večera oba spali a spali ...   Krásná fotogalerie se Vám otevře při kliknutí na obrázek vlevo. 

 

FOTOGALERIE ... kytičky :)V neděli ráno jsme se vydali potrénovat poslušnost na cvičák do Zlína, o půl deváté nabrali Renču s Fáčkem a frčeli směr Příluk. Hafani pěkně pocvičili, až to bylo podezřelé. Domů jsme se vrátili v poledne, naložili Peťu s Romčou a uháněli na grilovačku za našima do Kvasic. Ještě teď se mi sliny sbíhají při pomyšlení na ty mňam mňam steaky a dortíček :) Jelikož má mamča 12.5. narozeniny, potřepali jsme jí pravicí, předali dary a pak si už celé odpoledne užívali sluníčka, pohody a klídku. Zahrádka nádherně rozkvetla a skalka hrála všemi barvami ... no tůůůze velká krása. Je to takové barevné pohlazení pro oči i duši. Roník ... "náš malý botanik" zapózoval u kytiček ... holt "kvítko patří ke kvítkům" ... no a já se nechala taky párkrát vyblejsknout ... fotečky vlevo.  

Koupačka v lomu ... FOTOGALERIE8.5.2008  První letošní koupačka v lomu ... krásný sluníčkový sváteční den, stvořený na koupání a tak jsme společně s Renčou, Martou a Mončou vyrazili do nedalekého lomu za Tlumačovem. Voda byla naprosto nádherná a Roník nebyl k udržení. Jakmile ucítil, že se blížíme k vodě, nasadil turbo tempo a huráááá. Do vody se vrhnul po hlavě společně s Borou a nedopatřením ho následovala i malá Ori. Nosil krásně aportek a nechtěl vůbec ven. Fale a Natálce se do vody nechtělo a tak vše pozorovaly z břehu. Fotogalerie ... klikněte na foto vlevo. 

3.5.2008  Seilin memoriál ... první pokus. První coursingový závod MSC se konal v Radslavicích u Přerova. Všechno začalo slibně, ale bohužel počasí nás po obědě zradilo a začalo pršet. Jelikož se nedoběhlo ani první kolo, závod byl toho dne zrušen a přesunut na náhradní termín do Rudné pod Pradědem 15.6.2008. Pár fotek najdeze ZDE. 

Májová procházka ... FOTO1.5.2008  První "Májová" procházka ... sluníčko sice nesvítilo, ale venku bylo moc příjemně. Předchozí večer na grilovačce jsme naťukli společné venčeníčko a tak jsme vyrazili na první májovou procházku ... kam jinak než na naši oblíbenou dostihovku. Hodinu a půl běhání a poskakování si hafani (Rony, Obís, Lady, Fala, Ený a Molly) užili dosyta. Roník po příchodu domů zalehnul do pelíšku a spokojeně chrupkal ... klikněte na foto vlevo.  

27.4.2008  Nedělní sluníčková procházka s Peťou a Romčou ... krásná neděle, krásný den ... tak razíme spolu ven :) Odpoledne jsem se skvěle vyřádil na procházce s Alčou, Peťou a Romčou. Pózoval jsem mezi pampeliškama, běhal a nosil balónek, honil myšky ... a nakonec i trochu potrénoval poslušnost. Na zpáteční cestě jsem byl zase "mrtvý pejsek". Pár sluníčkových foteček najdete ve FOTOGALERII a taky můžete juknout, jak se "snažím" poslouchat ... VIDEO 1, VIDEO 2, VIDEO 3.

 

Fotogalerie ... sobota v Kvasich� ch.

26.4.2008  Sluníčková sobota...Na cvičáku se konala jarní brigáda a tak mě Alča brzo ráno zavezla k "babičce a dědečkovi" na "sobotní prázdniny" a vyrazila pracovat sama (já bych se jí tam prý jenom motal a zdržoval :). Nevadí, já jsem na prázdninách vždycky rád. Bylo krásně teplo, sluníčko svítilo a tak jsme dopoledne frčeli na naše "panství" do Kvasic. Alča za námi dorazila na baštu a odpoledne jsme si užili krásnou sluníčkovou procházku kolem vodní nádrže. Celý den jsem měl pořád něco na práci (balónkování, talířování, přetahování, skákání ... no prostě jsem byl tůze vytížený) a vůbec jsem neměl čas odpočívat. Při cestě domů jsem se v autě přeměnil v naprosto "mrtvého" pejska. Jak jsem se celý den měl ... klikněte na foto vlevo

24.4.2008 Roník si užíval "babský harém" ... odpolední sluníčkovou prochajdu si Roník vážně užíval. Vesele se nakrucoval a proháněl své psí slečny (Fáčko, Boru, Taylor, Natálku a Ori). Pár foteček najdete ve FOTOGALERII.  

Dnes mi byl také předán krásný pohár za Vítěze plemene kříženec roku 2007 v coursingu.         Tuto soutěž pořádalo MSC a už o ní byla na webíku řeč 13. listopadu. Dnes jsem byl však paničkou "dekorován" ... a náležitě jsem si tu slávu užil ... jak jsem se pýchou dmul, koukněte v mé FOTOGALERII.

 

19.4.2008  Coursingový trénink v Otrokovicích na dostihovce ... prima sobota      Z nenadání, kde se vzalo tu se vzalo, na stránkách MSC se objevilo info o "jen tak" běhání v Otrokovicích na dostihovce. Neváhala jsem ani minutu a honem Roníka s Justym přihlásila. Oba kluci měli velkou radost a hlasitě mi děkovali celé sobotní dopoledne. Ikdyž ráno počasí vypadalo všelijak, kolem 9 hodiny vykouklo sluníčko a to se na nás usmívalo až do oběda. Společnost nám dělala Romča, která se ujala role fotografa a Jitka, která dorazila s Justym a Snoopym (ten musel být po chvíli odvelen domů, protože ho velmi rozčilovalo hlasité "šílení" Rondy a Justyho). Všichni pejskové (celkem 40) běželi dva běhy a Ti kteří vydrželi až do konce, si zaběhli i třetí skupinový. Roník se opět neskutečně vyřádil a maximálně si sobotu užil. Odjížděli jsme kolem půl druhé, zastavili se na dlabanec a pak hurááá domů už za deště ... musím říct, že načasováno to bylo skvěle ! Skvělé "los fotos" ulovil Matouš, Mel, ElfkaŠárka... Romča se taky snažila  :) ... tak jukejte, tady je FOTOGALERIE.

11.-13.4.2008  Agility víkend s Martinou Klimešovou v Čebíně ... dny plné běhání, skákání a srandy. Více o sportovním víkendíku se dozvíte v sekci výlety a akce. Alča a její "fotokomplic Květa" vše řádně dokumentovaly.

6.4.2008  Máme novou kamarádku "ORI" ... procházka s "medvídětem" v Pohořelicích. FOTOGALERIE.

2.4.2008  Pohodová procházka s kamarády ... odpoledne se počasi polepšilo, dokonce vykouklo na chvilku i sluníčko ... přece nebudeme dřepět doma, že jo? A tak jsme s kamarády (Renča + Fáčko, Monča + Arco, Jirka + Freya ... no a jak jinak Alča + Roník) vyrazili na prochajdu. "Balónkáři" se pořádně vyřádili ... tady je malá FOTOGALERIE.

30.3.2008  Roník "přišel" o svůj střapatý kožich ... dneska jsem Roníka "přepadla" s trimovacími noži a za dvě hodinky ho připravila o střapatý kožíšek. Je z něho zase holátko a vypadá jako štěňátko. Nese to statečně.

21.-24.3.2008  Prodloužený velikonoční víkend ... od pátku do pondělí, dny plné pohodičky.  

V pátekodpoledne jsme vyrazili sice za mírného deště, který po chvilce ustal do Pohořelic a dvě hodinky se toulali s Renčou a Fáčkem a Mončou a Natálkou po okolních loukách. Po týdenním maratonu v kanceláři to byl báječný oddech.                   

V sobotu dopoledne jsem se psychicky připravovolala na odpolední úklid "Pažoutka", po obědě jsme vyrazili do Kvasic a po cestě se zastavili na dostihovku za Renčou a její kámoškou, aby se Roník vyběhal ... pak následovalo 2 hodinové piglování autíčka uvnitř, odstranění nánosu bahna a chlupů (zvenku to v tomto počasí nemá smysl) ... Roník mezitím na sluníčku strážil deky a koberečky z auta a nezapomněl namlátit místnímu hafanovi, který se odněkud připlížil a dělal machra. Uslyšela jsem i přes hukot vysavače rachot ... a tak to hošánkům překazila ... vetřelce jsem popadla za kožich a doslova ho zahodila a Roníka drapla a hodila do průjezdu. Kluci si nic neudělali, prostě sehráli divadýlko pro kolemjdoucí. Po zkulturnění autíčka jsem pomáhala tátovi nosit dřevo a Roník taky asistoval ... malá FOTOGALERIE.

Neděle byla od rána jako vymalovaná a tak jsme společně s Renčou + Fala a Mončou + Natálka vyrazili na prima výšlap Malenovice - Zlín. V Malenovicích jsme nechali auto a kolem hradu pokračovali po upravené cestě lesem do Zlína. Trasa měla cca 9 km. Nikde ani živáčka, báječný klid, sluníčko celou dobu svítilo ... prostě naprosto báječný relax. Hafani poletovali kolem nás, skotačili, nosili klacíky a náramně si to užívali. Za 2 hodiny jsme byli ve Zlíně a našli restauraci, kde nám i čtyřnožcům poskytli azyl. Tam jsme vydechli, občerstvili se, pokecali a cca za hodinu vyrazili vstříct dalšímu dobrodružství do MHD a přepravit se zpět k autu do Malenovic. Všichni tři hafani se chovali naprosto skvěle, v trolejbuse zalehli a čekali až budeme vystupovat ... jsou to šikulky!! Roník doma prospal celé odpoledne, já udělala fotečky a večer spokojená a umrtvená takyodpadla ...FOTOGALERIE.

Velikonoční pondělí jsem ve zdraví přežila ... Roník odzbrojil všechny mrskače, protože jeho pondělní motto bylo "ty podivně spletené omašlené klacíčky musím mít". Odpoledne jsme pak oba dva prolenošili u televize u pohádek, venku bylo škaredě, tak jsme se cpali dobrotami, vyvalovali se a odpočívali.

18.3.2008  Roník kouzelník ... jak se státi fakírem či fakýrem (jen pro otrlejší povahy).       Tak tohle můj střapáč při kravinách nechca slupnul. Naštěstí se mu to podařilo dostat ven a je vše O.K. a bez následků. Šílené FOTO.

14.-16.3.2008  Víkendovka ve Slavětíně... prodloužený víkend jsme prožili s kamarády v Jižních Čechách ve Slavětíně u Slavonic. Článeček a fotky najdete v sekci výlety a akce.

FOTOGALERIE ... odpoledne v Kvasicích

9.3.2008  Sluníčkové nedělní odpoledne v Kvasicích ... Prima nedělní odpoledne jsme strávili s rodiči, bráškou Petrem a Romankou v Kvasicích na zahrádce a na "jarní" procházce po hrázi řeky Moravy. Skvěle jsme si to užili, pořádně se provětrali a Taťuldas Alčou udělali bájo fotečky. Krásná fotogalerie se Vám otevře kliknutím na obrázek vlevo.

 

FOTOGALERIE ... prochajda na dostihovce

6.3.2008  Odpolední procházka na dostihovce

Odpoledne jako vymalované, sluníčko svítí, modrá obloha ... byla by škoda sedět doma. Proto jsme hned po příjezdu z raboty společně s Taťuldou vyrazili na sluníčkovou procházku na oblíbenou dostihovku. Roník si to opravdu užíval, běhal skákal, pózoval před objektivem foťáku ... prostě krásné odpoledne. Když kliknete na foto vlevo, zobrazí se Vám malá fotogalerie.

                                          

Venčení 28.2.200825.2.2008  Prima venčeníčko na dostihovce ... prima "jarní odpoledne"       Jaro je za dveřmi, ptáčci zpívají, sluníčko svítí ... čas vyrazit na vzduch. Kam ... no přece na naše oblíbené "otrokovické pláně". Roník a jeho psí slečny (Fáčko, Ený a Mollinka) si užívali prima běhačku a my jako obvykle skvěle pokecali. Hafušáci hrabali, honili se, přetahovali o klacíčky. My dvounožci se naivně snažili Roníka i s klacíkem polapit, zběsile ho naháněli a on z toho měl děsnou legraci a maximálně si to užíval! Pohled na šílené dvounožce poskakující a pomateně pobíhající připomínal "skupinku pacientů, kterou právě pustili z blázince na procházku" ... nu což, hlavně, že je legrace. Pojali jsme to jako další "adrenalinové venčeníčko", takže více FOTOS.

Souboje "Titánů" :)

16.2.2008  Coursingový trénink v Radslavicích ... i sněhu nám napadlo    Jelikož to měl být "Sněhový coursing", počasí nezklamalo a kolem půl osmé přišla do našich končin vánice. Naštěstí se sluníčko rozhodlo, že nás v tom nenechá a po deváté hodině se už na nás zase usmívalo...ale stejně byla kosa jako na Sibiři. Tentokrát jsme vyrazili společně s Jitkou a Justíkem a Taťuldou, který nám dělal fotografa a chudák byl na dráze zmrzlý jako nanuk..."Strýčku Beruško" moc děkujeme za krásné fotečky! Do 10 hodiny se na trénink sjela pořádná partička lidiček a pejků nakonec běhalo 92. MSC nám připravilo dvě dráhy. Jednu velkou pro profíky a licenční zkoušky a druhou menší pro začátečníky a štěňátka. Já jsem si zase parádně zaběhal, musím říct, že mi můj igelitový miláček už moc moc chyběl. V prvním kolem jsem měl za parťáky Ený a Beníka a mastili jsme si to pěkně svižně, já jsem si hupsnul i příkop, který mi tam někdo podstrčil do cesty. Druhé kolo bylo ve stylu menšího "bušo bušo", protože jsem střapeček i přes náhubek chňapnul a než paničky dorazily, s Beníkem jsme se nemohli domluvit a byl z toho "Souboj Titánů". Ale jinak jsme kámoši, fakt ... Justík byl taky spokojený, že se proběhl a nikdo mu za to nenadával, Jitka zmrzla i ve své úžasné beranici ... Alča se párkrát šla zahřát na dráhu natahováním střapečku ... prostě jedním slovem SUPER. Všechno bylo jako vždy skvěle připraveno, klapalo jako po drátkách a běhy odsýpaly. Na závěr nezbývá než poděkovat MSC a všem organizátorům, natahovačům a fotografům. Při honbě za střapečkem brzo AHOOJ !! Roníkova FOTOGALERIE            Za fotečky vděčíme především našemu taťuldovi alias "Strýček Beruška" a také Jirkovi alias "Pes Jíra". Další fotky na webu MSC.

28.+31.1.2008  Venčeníčko a šílené schůzování ještě šílenějšího "Adrenalinového sdružení" ... více najdete ZDE.

20.1.2008  Adrenalinové venčeníčko v okolí Bělova ...     Co s načatým nedělním odpolednem ? Vyrážíme ven společně s kamarády. Partička ve složení Alča a Roník, Renča a Fáčko, Michal+Dáša a Ený+Molly, Honza a Taylor, Monča a Arco ... se přesouvá k Bělovu a vyráží do lesa. Z nedělního venčení se stává prochajda plná vrůša a dobrodružství.Hafani jak urvaní z řetězu, my v dobré náladě ... prostě paráda. Společnost nám dělalo neuvěřitelné stádo srnek, které se rozhodlo křižovat nám cestu celé dvě hodiny, co jsme se potulovali v listí, hlíně a blátě ... sjížděli roklinky po prdeli a neuvěřitelně se celou dobu bavili. Srnčí bílé prdélky byly naprosto všude ... hned tam, hned zase tuhle ... Hafani lítali nahoru dolů, očička jim jenom zářila, hned byli pryč a hned zase zpátky. Tak skvělé venčení jsme už dlouho neabsolvovali !!! K autům jsme se vrátili všichni bez úhony, špinaví jako čuníci, zmordovaní tím andrenalinovým terénem, ale vysmátí od ucha k uchu ... takovéhle venčení si musíme brzo zopáknout !!! Naše heslo ... "Do lesa jen s myslivcem"

 

FOTOGALERIE .. klacíčkovaná13.1.2008  Víkendová klacíčkovaná ... prochajda na dostihovce a řádění s klacíkama :) Roníkova oblíbená činnost. Pár fotek z procházky a Roníkovy klacíčkované najdete, když kliknete na malou fotku vlevo.

 

 


PF 2008PF 2008... klikni na foto vlevo                                                                                      Pohodový a úspěšný rok 2008 přejí VŠEM ... Alča & Roník        Máme Vás rádi ...  

27.12.2007 - 1.1.2008  Silvestrovské řádění v Jeseníkách... poslední týden v roce jsme strávili s kamarády v Rudné pod Pradědem. Byl to naprosto báječný týden plný legrace, jídla a pití ... ještě teď z toho Alči oči svítí. Spoustu krásných fotek a povídání, jak to všechno probíhalo, najdete v sekci výlety a akce ... 

VÁNOCE 2007  jsem prožil s mojí milovanou lidskou smečkou. Při rozbalování dárečků jsem si to opravdu užil, tak moc jsem se na trhání vánočního papíru soustředil, až jsem z toho měl v noci divoké sny a Alča mě musela 2x probudit, prý jsem sebou děsně házel ... ale ona určitě kecá  . Musel jsem být asi celý rok moc moc moc hodný, protože Ježíšek mi naježil opravdu mega pytel dárků. Pár fotek z Vánoc najdete v malé FOTOGALERII.

24.11.2007  Prochajda kolem Moravy...Počasí sice nic moc, ale to nás přece nemůže odradit od pohodové prochajdy s kamarády. Pořádně jsme se proběhli, páníčci si pokecali ... co nám chybělo  . Po hodince a půl jsme se trochu zamazaní, ale s úsměvem na tlaminách vrátili k autům a rozjeli se zase domů. Myslím, že za všechny čtyřnožce (moje maličkost, Alex, Píno, Maggie, Matylda, Fredy, Karo a Bubu) můžu říct ... užili jsme si to báječně!                      Pár foteček můžete najít tady ve FOTOGALERII a taky v Cínovic galerce.

16.-18.11.2007  Pohádkový víkend v horách... v Rudné bylo bílo ...                              Jak jsme s kamarády strávili naprosto pohádkový víkend v Jeseníkách v Rudné pod Pradědem a užili si sněhové radovánky se dočtete v sekci výlety a akce ...   

13.11.2007 Vyhlášení soutěže MSC...VÍTĚZ PLEMENE roku 2007

I v letošním roce vyhlásilo sdružení MSC soutěž ŠAMPION A VÍTĚZ PLEMENE ROKU 2007 v coursingu. Kompletní výsledkovou listinu najdete na webuMSC. Účast byla veliká a já se Vám s radostí musím pochlubit, že jsem obhájil loňské vítězství a stal se Vítězem plemene kříženec(malý) pro rok 2007.       V celkovém počtu jsem dosáhl také velmi pěkného bodování ... prostě mi to letos běhalo. Gratulace a dobroty přijímám osobně . Více o letošním závodění najdete v sekci Roníkovy úspěchy a v sekci sport ...

4.11.2007  Výlet na rozhlednu Brdo ... malé povídání a fotečky najdete v sekci výlety, víkendy, akce ...

17.10.2007  Překrásné podzimní fotečky  ... rozloučení se sluníčkem najdete ve FOTOGALERII Za fotečky moc moc děkujeme našemu kamarádovi a fotografovi Danovi Pláškovi. Dane, DĚKUJEME ... jsi  .

Podzim14.10.2007  Trochu podzimní romantiky... neděle jako vymalovaná, když svítí sluníčko, podzim je prostě nádherný. Nemůžeme přece sedět doma ... a tak jsme vyrazili do přírody. Byla to opravdu tůůůůůze velká krása! Obloha krásně modrá, občas nějaký bílý beránek ... sluníčko se smálo a všude kolem paleta barev ... byla to nádhera, kterou nešlo nevyfotit. Kdo se chcete pokochat a trošku dobít svoje baterky ... koukněte na malou FOTOGALERII  .

7.10.2007  Mistrovství Moravy 2007... jak jsem úspěšně zakončil letošní coursingovou sezónu ...  Poslední závod MSC - Mistrovství Moravy 2007 se konalo v Radslavicích u Přerova. Byl to pro nás letos poslední coursingový závod ... a jak to probíhalo si můžete přečíst v sekci sport.

27.-30.9.2007  Relaxační víkend na ranči... spojený s Mistrovstvím Slezska    Prodloužený víkend jsme se rozhodli strávit v Jeseníkách na RANČI OREL s partou "coursingářů". Byl to opravdu víkend plný adrenalinu a dobrodružství, pořádně jsme si ho s Alčou užili ... více najdete v sekci výlety, víkendy, akce. Třešničkou na dortu bylo Mistrovství Slezska 2007 ... jak jsem si to šupajdil za střapečkem najdete v sekci sport.

22.9.2007  "Exhibiční coursing"při Klubové výstavě KCHBO australských a belgických ovčáků ... Já, malý exhibicionista jsem na této akci nemohl chybět. Tréninkové exhibiční běhy, které pořádalo MSC i klubová výstava se konaly na střelnici a u hájenkyv Pohořelicích, takže pár kilometrů od mého bydliště. Počasíčko vyšlo naprosto luxusně, teta Barča ho uměla objednat! Chtěl jsem ovčákům ukázat, jak se naplno coursing běhá a tak jsem si pro tento den přichystal pár kaskadérských kousků aneb "jak vpálit nosem přímo do hromady hlíny nebo kolik kotrmelců napočítáte či jak rychle mě umí panička chytit a vymotat z lana" . Během čtyř běhů jsem sebou 6x fláknul a Alča se čertila, že jsem magor a sebevrah ... no co, když exhibice, tak přece pořádná ... Pravda, nos plný hlíny a mezi zuby tráva nebylo to pravé ořechové. První běh jsem šel solo a mastil jsem si to pěkně svižně, druhý běh jsem šel s parťačkou Falou a oba jsme si to užili ... hlavně já, když jsem oblafnul strejdu Karlose a v zatáčce jsem střapeček lapnul a prchal s ním k lesíku (strejda Karlos moc nadšený nebyl, páč jsem mu vymotal pěkný kus lana a Alča prskala, protože mě musela honit), Fáčko byla skvělý asistent a motala se Alči pod nohama a ta mě nemohla polapit ... chacha, na nás si přece nepřijdou! Třetí běh jsem mazal zase solo a prsknul jsem to nosem přímo do hromady hlíny. No fakt nevím, kdo ji tam tak blbě nasypal... Do čtvrtice jsem si zaběhnul s mladou slečinkou maďarského ohaře ... a fakt nám to spolu slušelo. Musím přiznat, trochu jsem ty své kaskadérské kousky a držkopády přehnal ... moje zadní nožka dostala pořádně zabrat a po posledním běhu jsem se odploužil do auta po třech. Alča měla kyselý výraz, ale já jsem se vesele šklebil, protože to byl moc prima den. V průběhu dopoledne jsme taky zabrousili do lesíka a nasbírali hříbky na večeři a taky šli oblíhnout krasavce, kteří se účastnili výstavy. Doufám, že jsme přihlížející "ovčáky" navnadili a coursing si za námi přijedou vyzkoušet. Malá FOTOGALERIE 

9.9.2007     Můj MEGA úspěch ... Voříškiáda v Brně      Milí kamarádi, musím se s Vámi podělit o svůj MEGA ÚSPĚCH na Brněnské Voříškiádě ... a tak jsem pro Vás připravil povídání a fotečky z mého veleúspěšného tažení ... aneb jak jsem se stal ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM .               Vše najdete v sekci Roníkovy úspěchy.

18.8.2007  Sobotní prochajda... V sobotu dopoledne jsme vyrazili na prima procházečku lesem k Tlumačovu a zpátky. Sluníčko svítilo, větřík foukal a tak jsem si vesele vykračovali ve složení Alča, teta Barča, teta Lenča, malý Nicola (ten se měl nejlíp ... vezl se v kočárku) a čtyři mušketýři ... moje maličkost, Pepíno, Alexín a Baboo . Já a Alda jsme cupitali po pěšince, Píno neustále někde mizel v houští a Baboo mu asistovala, prostě jsme si to užívali.                   Paničkám v přirodě vytrávilo a tak po procházce zakotvily v hospůdce na obídek. Pár foteček je tady ... Fotogalerie - prochajda k Tlumacovu. 

4.-11.8.2007  COURSING CAMP v Rudné pod Pradědem... Jak se dá skvěle strávit dovolená ???     Vše o naprosto báječném týdnu v Jeseníkách najdete v sekci výlety, víkendy, akce ... Prožili jsme nádherný týden se skvělými lidmi a jejich čtyřnohými kamarády.   

1.8.2007  RONÍK SLAVÍ 4. NAROZENINY               Pár foteček z oslavy najdete tady Fotogalerie - 4.narozeniny.     

17.7.2007  Koupačka na Topolné...pařák, pařák a zase pařák ... takový hic se dá vydržet jenom u vody. Tentokrát jsme vyrazili na Topolnou. Voda jako kafíčko, krásně čisťounká ... prostě báječná koupačka ...  Alča neudělá bez foťáku ani ránu, všechno musí dokumentovat ... kukněte ... Fotogalerie - koupačka na Topolné. 

14.-15.7.2007  Víkend v Kvasicích a procházka v okolí Bunče... víkend jsem s Alčou strávil v Kvasicích na zahrádce a neděli jsme si zpříjemnili procházkou ... pár vět a fotečky najdete v sekci výlety, víkendy, akce ...

8.7.2007  Odpočinková neděle ... plavčení a lehárko ...   V neděli jsem já i Alča odpočívali a vychutnávali si poslední volný den prodlouženého víkendu. Vyrazili jsme na Štěrkáč ... vodu a plavčení miluju a tak jsem si to skvěle užil. Po zaplavčení jsme zajeli za našima na chalupu do Kvasic, kde jsme pokračovali ve válení a nicnedělání. Pár fotek mé maličkosti ... aneb "křížence bobra s vydrou" najdete tady ... Fotogalerie ... odpočinková neděle.  

7.7.2007  O pohár starosty - závod v Radslavicích u Přerova... na třetí bodovací závod tohoto roku jsme jeli na naše oblíbené závodiště do Radslavic u Přerova. Fotky a článek najdete v sekci sport ...

3.7.2007  !!! POZOR !!!Změněnanávštěvní kniha ... přesunut odkaz do Vzkazíky a odkazíky...... no a taky v záhlaví novinek je malá ANKETA... hlasujte

23.6.2007  Moravskoslezský coursing - závod v Rudné pod Pradědem...brzo ráno jsme vyrazili do Jeseníků na druhý bodovací závod letošního roku ... fotky a článek najdete v sekci sport ...

17.6.2007  Společná prochajda... na tento den bylo naplánováno prima venčeníčko ... Sešla se nás pěkná partička a výletík se opravdu povedl, počasíčko na opalovačku, pohodoví psí kámoši i dvounožci ... fotky a článek najdete v sekci výlety, víkendy, akce ...   

8.-10.6.2007  Pohodový víkendík... v pekelném parnu jsem strávil na chaloupce, u vody a s kamarádkou pohodový víkendík. Měl jsem se báječně .... koukněte ... Fotogalerie_Víkend v Kvasicích           

10.6.2007  Jak ze mě Alča udělala holátko... aneb kam zmizel můj střapatý kožich ??           Alča se rozhodla, že ze mě udělá "hladkou žížalku" a tak si na mě koupila dva trimovací nože a pustila se mi s plným nasazením do mého střapatého kožichu ... napřed jsem nechápal, ale až ležely moje chlupy na travičce, bylo mi jasné, že budu holátko . Na fotečkách to není moc poznat ... lepší naživo ... ale koukněte. Není mi horko a tak nezoufám, do zimy zase obrostu .                                                                                                                           Před ... ... před trimováním ... můj krásný střapatý kožíšek ...   Po ... ... po trimování ... moje atletická postavička ...  

2.6.2007 Benefiční akce pro pejsky ... Zlínský pes                                                                                            Z internetu jsme se dozvěděli, že v rámci filmového festivalu se koná ve Zlíně benefiční akce pro pejsky. Akcička byla pořádána studenty ze "Zlínského psa". Sponzoři věnovali pro Zlínský útulek krmení a odpoledne se konaly soutěže pro pejsky. S Roníkem jsme tam přece nemohli chybět ... napřed jsme se jeli pouze podívat, ale přemluvili nás a Roník se do soutěží také zapojil, zaskotačil si a předvedl pár opičáren ... byla to legrace, sklidil veliký aplaus a nakonec se stal vítězem. Domů si odvezl granulky, dobrůtky a jeho oranžový poklad ... létající talíř  

Pár foteček můžete najít zde: Fotogalerie - Zlínský pes                                      

27.5.2007  Výlet do ZOO v Olomouci ... aneb jak mě málem ukradly opičky.Více najdete v sekci výlety, víkendy, akce ...

TOPlist
Administrace WebSnadno | Tvorba webových stránek na PageRide.com  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek